U Renaultu věří, že jim Ricciardo pomůže urychlit zlepšení

Daniel Ricciardo svým příchodem do Renaultu pomůže francouzské automobilce urychlit její snahu připojit se ke třem nejrychlejším týmům formule 1, myslí si šéf týmu Cyril Abiteboul.
U Renaultu věří, že jim Ricciardo pomůže urychlit zlepšení

Renaultu se podařilo získat velkou posilu do svého týmu, když k němu z Red Bullu přichází Ricciardo. Jeho týmovým kolegou bude Nico Hülkenberg, který za Renault působil už v minulých dvou sezónách.

V roce 2017 obsadil Renault v Poháru konstruktérů šesté místo, vloni byl čtvrtý. Jeho ztráta na třetí Red Bull byla přitom v konečném hodnocení propastných 297 bodů.

Abiteboul proto věří, že Ricciardův příchod do týmu urychlí jeho snahu dosáhnout ve formuli 1 znovu úspěchu.

„Nejsme omezeni financemi ani rozpočtem. To, co nás omezuje, je čas. Utrácet můžete jen v závislosti na velikosti vaší organizace,“ říká Abiteboul.

„Je to jako startup. Dokud ještě nemáte příjmy, tak je to jen utrácení. Organizace F1 funguje stejně. Jste omezeni vaší schopností utrácet, což závisí na velikosti vaší společnosti, počtu lidí, kteří přichází s nějakými nákresy, posílají je do výroby a podobně,“ dodává Francouz.

Hülkenberg: Ricciardo Renaultu pomůže svými zkušenostmi z Red Bullu

Hülkenberg: Ricciardo Renaultu pomůže svými zkušenostmi z Red Bullu

„Daniel by nám měl pomoci s tím stlačit ten čas, protože najednou bude mít každý o Renault větší zájem. Pokud se bavíme o počtu volných pozic, tak možná bude mít více inženýru nebo dalších lidí zájem se k nám připojit, protože jsme vyslali tuto zprávu. Daniel je cestou k tomu, jak získat ten nejvzácnější zdroj, kterým je čas.“

Ricciardův příchod nicméně nemění plány Renaultu pro nadcházející roky. Podle Abiteboula však zvýší šance, že se je podaří splnit.

„Nedokážu si představit, že bychom se najednou dostali do pozice, kde bychom bojovali o vítězství nebo o titul. Nic takového jsme mu neřekli, a i on má v tomto ohledu jasno. O našich plánech si každý může myslet co chce, podle mě jsou celkem agresivní,“ dodává.

„Každý, kdo sleduje F1, si uvědomuje, že bude chvíli trvat, než se smaže ztráta, kterou máme na nejlepší týmy. Daniel jen zvýšil šanci, že se budeme držet našeho plánu a v roce 2020 začneme bojovat o vítězství,“ uzavřel Abiteboul.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: EisKing 2: Jak byste změnili pravidla F1?