U Renaultu dostanou příležitost v testech Charouz, Korjus a Wickens

Stejně jako loni proběhnou testy v Abú Zabí s českou účastí, pro Renault bude jezdit kromě Roberta Wickense a Kevina Korjuse také Jan Charouz.
U Renaultu dostanou příležitost v testech Charouz, Korjus a Wickens

"Test mladých jezdců v Abú Zabí je pro nás skvělou příležitostí podívat se na potenciální budoucí hvězdy tohoto sportu," řekl šéf týmu Renault Eric Boullier.

Testy na Yas Marině potrvají tři dny, přičemž Charouz, Wickens a Korjus budou každý jezdit jeden den.

"Bude tam mnoho mladých nadějí a my doufáme, že uvidíme velmi silné kandidáty na budoucí sedačky ve formuli 1," pokračoval Boullier. "Sezóna se blíží ke konci a v tomto třídenním testu se jezdci předvedou na náročné trati. Těšíme se, až uvidíme, jak si poradí."

Jan Charouz je záložním jezdcem týmu Renault a v jeho monopostu už testoval. Wickens bude v Abú Zabí jezdit také pro Virgin. Korjuse čeká v monopostu F1 premiéra.

Diskuze (53) Další článek: Dani Clos bude v Abú Zabí testovat s HRT
10:56 | 91. narozeniny dnes slaví Bernie Ecclestone.
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".