U Red Bullu zazmatkovali a přišli o vítězství

Red Bull vysvětlil zmatky v boxu, které pravděpodobně stály Ricciarda vítězství.

Red Bull dost možná připravil Ricciarda o dvě vítězství v řadě. Ve Španělsku mu naordinoval strategii, která se ukázala jako horší. V Monaku se pak Ricciardo zdržel v boxech a mohl jen přihlížet, jak za první zatáčkou Hamilton projel okolo něj.

Ricciardo během své zastávky strávil v pit lane celkově 35,3 sekund. Pro srovnání: Hamilton byl v boxech 26,3 sekund. Alonso, který byl v boxech ve stejném kole jako Ricciardo pak třeba 26,8 sekund. Australana tak zmatky v boxech stály nejméně 8 sekund.

Ricciardo je zklamaný, Verstappen boural

Christian Horner vysvětlil, že Red Bull měl pro Ricciarda původně připravené žluté měkké pneumatiky. Na poslední chvíli se ale tým rozhodl nasadit superměkké, které ovšem byly v garáži až vzadu. Co nastalo potom, co už viděl celý svět v přímém přenosu.

Další článek: Sportovní komisaři trestali, Ericsson a Kvjat přijdou v Kanadě o tři místa

19:25 | Honda potvrdila, že Verstappenův motor ze Silverstonu fungoval v tréninku normálně a může být dál používán.
14:43 | Red Bull propustil zaměstnance, který v soukromých textových zprávách používal rasistické výrazy. Zprávy se poté dostaly na sociální sítě.
14:23 | F3: Kvalifikaci vyhrál Arthur Leclerc, Staněk 15.
12:39 | Fernando Alonso nasadil třetí MGU-H. Při nasazení čtvrtého přijde penalizace.