U Red Bullu zazmatkovali a přišli o vítězství

Red Bull vysvětlil zmatky v boxu, které pravděpodobně stály Ricciarda vítězství.

Red Bull dost možná připravil Ricciarda o dvě vítězství v řadě. Ve Španělsku mu naordinoval strategii, která se ukázala jako horší. V Monaku se pak Ricciardo zdržel v boxech a mohl jen přihlížet, jak za první zatáčkou Hamilton projel okolo něj.

Ricciardo během své zastávky strávil v pit lane celkově 35,3 sekund. Pro srovnání: Hamilton byl v boxech 26,3 sekund. Alonso, který byl v boxech ve stejném kole jako Ricciardo pak třeba 26,8 sekund. Australana tak zmatky v boxech stály nejméně 8 sekund.

Ricciardo je zklamaný, Verstappen boural

Christian Horner vysvětlil, že Red Bull měl pro Ricciarda původně připravené žluté měkké pneumatiky. Na poslední chvíli se ale tým rozhodl nasadit superměkké, které ovšem byly v garáži až vzadu. Co nastalo potom, co už viděl celý svět v přímém přenosu.

Další článek: Sportovní komisaři trestali, Ericsson a Kvjat přijdou v Kanadě o tři místa

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.