U Red Bullu si oddechli, potvrdili roli favorita

Zrádné podmínky na vlhké trati v Melbourne rudým býkům křídla nepřistřihly. První pole position roku 2013 patří Sebastianu Vettelovi.
U Red Bullu si oddechli, potvrdili roli favorita

Kvalifikační double není v případě Red Bullu zase tak exotickým výsledkem, nicméně když se mu to podaří, většinou jde o přímočařejší kvalifikace. Vlhký asfalt byl v Melbourne povážlivě kluzký. Už už to vypadalo, že všem vypálí rybník Mercedes. Pak ale nastoupili Vettel s Webberem, a bylo po všem. Vettel se po kvalifikaci dokonce vyjádřil v tom smyslu, že je pro něho výsledek překvapením.

"Samozřejmě mám z výsledku pořádnou radost, ale za daných podmínek není čas na euforii. Za pár hodin je tu závod, takže zůstaňme soustředění. Zisk první řady je pro nás příjemným překvapením, vzhledem k tomu, že jsme si v zimních testech nebyli jisti, jak si stojíme. 

Za těchto podmínek nebylo jednoduché najít hranici, hlavně v rychlých zatáčkách jedenáct a dvanáct. Celkově jsem se svým kolem spokojen. Jakmile jsem dostal zprávu, že to stačí, zvolnil jsem a šetřil pneumatiky. 

Neznámou pro závod zůstává právě obutí. Je tu povážlivě chladno, větší zima, než jsme čekali," prohlásil Vettel.

Mark Webber podtrhl druhým místem vynikající formu Red Bullu a před domácími fanoušky tak vystartuje z první řady. 

"V takovém počasí je snadné chybovat. Včerejšek jsme přežili a dnes jsme se velmi přiblížili maximu. Bylo nelehké držet se v tom chaosu plánu. Všichni jezdci byli frustrovaní, že nemohli na slicky přezout už dříve. Máme za sebou pouze pět procent práce. To hlavní nás čeká odpoledne. Závod bude těsný, pokud se nám nepodaří sladit strategii kolem pneumatik s vyvážením vozu, můžeme vybouchnout. 

Dnešní kvalifikace byla neskutečně rychlá, v mžiku byl konec. Byl bych rád za další kolo, ale na konci se nám přeci jen podařilo umístit se na špici. Počasí se tu může měnit velmi rychle, takže není snadné zvolit správně," řekl Webber. 

Další článek: Déjà vu v Melbourne - pole position získal Sebastian Vettel

14:36 | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?
18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon