U Red Bullu se nechovají jako mistři světa, popichoval Montezemolo

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo se domnívá, že by měl mít Red Bull k maranellské stáji větší respekt. Do soupeřů, kteří letos vyhráli oba tituly, se lehce opřel.
U Red Bullu se nechovají jako mistři světa, popichoval Montezemolo

Montezemolo dorazil na Wrooom do Madonny di Campiglio a na tiskové konferenci byl požádán o reakci na vyjádření poradce Red Bullu Helmuta Marka, podle kterého by byl Vettel hloupý, kdyby teď šel do Ferrari za Alonsem jen kvůli legendární značce.

"Vidím lidi, kteří vyhráli tituly, ale neumějí se chovat jako šampióni," uvedl s lehkou nadsázkou Montezemolo. "Až vyhrajou 10 procent toho, co jsme vyhráli my, tak jim na to odpovíme."

Prezident Ferrari také naznačil, že si nemyslí, že by byl Vettel díky svému vítězství v loňském šampionátu nejlepší. Alonso s ním prohrál až v Abú Zabí. "Budím se v noci a myslím na ten závod," přiznal. "Nechci říkat, kdo je nejlepší jezdec na světě. Ale vím, kdo jím je."

Montezemolo čelil několika dalším otázkám mimo jiné na na téma sporu Monza versus Řím. Podle něj není vyloučené, aby se v pořádání Grand Prix Itálie oba okruhy střídaly.

Další článek: Massovi se postavili už čtyři mistři světa, ale loni poprvé také jeho vůz