U Red Bullu se nechovají jako mistři světa, popichoval Montezemolo

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo se domnívá, že by měl mít Red Bull k maranellské stáji větší respekt. Do soupeřů, kteří letos vyhráli oba tituly, se lehce opřel.
U Red Bullu se nechovají jako mistři světa, popichoval Montezemolo

Montezemolo dorazil na Wrooom do Madonny di Campiglio a na tiskové konferenci byl požádán o reakci na vyjádření poradce Red Bullu Helmuta Marka, podle kterého by byl Vettel hloupý, kdyby teď šel do Ferrari za Alonsem jen kvůli legendární značce.

"Vidím lidi, kteří vyhráli tituly, ale neumějí se chovat jako šampióni," uvedl s lehkou nadsázkou Montezemolo. "Až vyhrajou 10 procent toho, co jsme vyhráli my, tak jim na to odpovíme."

Prezident Ferrari také naznačil, že si nemyslí, že by byl Vettel díky svému vítězství v loňském šampionátu nejlepší. Alonso s ním prohrál až v Abú Zabí. "Budím se v noci a myslím na ten závod," přiznal. "Nechci říkat, kdo je nejlepší jezdec na světě. Ale vím, kdo jím je."

Montezemolo čelil několika dalším otázkám mimo jiné na na téma sporu Monza versus Řím. Podle něj není vyloučené, aby se v pořádání Grand Prix Itálie oba okruhy střídaly.

Další článek: Massovi se postavili už čtyři mistři světa, ale loni poprvé také jeho vůz

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10