U Red Bullu po trénincích panuje menší nespokojenost

Úřadující šampioni i v Melbourne patřili k nejrychlejším, oba piloti si ale postěžovali – Verstappen se nemohl dostat do rytmu, Péreze trápil provoz na trati.
Foto: Getty Images / Peter Fox
U Red Bullu po trénincích panuje menší nespokojenost | Foto: Getty Images / Peter Fox

Max Verstappen (1./3.)

Verstappen sice v prvním tréninku, který na rozdíl od druhého nebyl prolit deštěm, zajel nejrychlejší čas, přesto však nebyl spokojen.

„Auto vypadalo dobře, ale nikdy jsem neměl pocit, že bych měl plnou kontrolu nad pneumatikami. Musíme se na to podívat, ale jsem si jistý, že to bude nakonec v pohodě.

Asfalt tu je kluzký a přilnavost špatná. Znamená to, že se pneumatiky jen s obtížemi dostávají do provozuschopného stavu. Pokud chcete jet na maximum hned po vyjetí z boxů, není to dost dobře možné.

I kvůli červeným vlajkám jsem nebyl schopen chytit správný rytmus. V sobotu snad bude sucho, takže se zaměřujeme hlavně na toto počasí. I na suchu to klouže až až,“ řekl Verstappen, který je po krátkých zdravotních komplikacích podle svých slov již zcela fit.

Sergio Pérez (3./7.)

Sedmé místo Péreze z odpoledního tréninku podle všeho není reprezentativní – Mexičan neměl možnost zajet nerušené kolo.

„Hlavně ve druhém tréninku to bylo šílené. Zdálo se, že mnoho lidí mělo potíže s GPS daty. Byl to totální chaos. Odpoledne jsem zkrátka nemohl zajet čisté kolo.

Po prvním tréninku jsme provedli několik dobrých změn, pomohlo nám to v prvním a druhém sektoru. Ve třetím nevím, tam jsem se dostával do provozu.

Docela mě překvapilo, že na mokru jsem neměl dobrý cit a kontakt s tratí. Na suché vozovce to ale vypadalo dobře. Ve třetím tréninku budeme mít plné ruce práce. Přesto ale do závodu půjdeme tak trochu naslepo, což by mohlo být zajímavé,“ věří Pérez.

Další článek: Ferrari i přes slibné časy v trénincích na špičku zatím nemá

Témata článku: , , ,