U Red Bullu nedopadnu jako Webber, věří Ricciardo

Daniel Ricciardo bude dělat vše pro to, aby jeho vztah s Red Bullem neskončil trpce jako v případě odcházejícího krajana Marka Webbera.
U Red Bullu nedopadnu jako Webber, věří Ricciardo

Na konci své kariéry ve formuli 1 Webber přiznal, že si v týmu nerozuměl už téměř s nikým, dokonce vychladnul i jeho vztah s šéfem Christianem Hornerem.

Ricciardo však přichází do Milton Keynes s čistým štítem. "Určitě," odpověděl na otázku Autosportu, zda zvolí jiný přístup než Webber. "Nemůžu tam jít poznamenán jeho zkušenostmi."

"Je třeba říct, že jeho vztah s týmem nebyl stoprocentně čistý, ale fakt, že jsme oba Australané, neznamená, že tam půjdu poznamenán tímto. Jdu tam s čistým listem papíru a musí to tak být. Je v mém vlastním zájmu, abych tam šel pozitivně naladěný a pracoval na tom, aby mi to fungovalo. Nebude to na mě mít dopady."

Riccardo také nevěří, že by mohl být týmem znevýhodňován po technické stránce. Webber sice míval technické problémy, ale ne v takovém nepoměru vůči Vettelovi, jak se mohlo zdát.

"Mark měl své technické problémy a já nevolal Red Bullu, abych se zeptal, o co šlo, takže nemám všechny informace, ale vidím v tom smůlu," komentoval nový Vettelův týmový kolega.

"Tak to vypadá a já nevidím důvod, proč by měli chtít ztěžovat život jednomu ze svých jezdců. Určitě tam jdu bez obav."

"Sebastian je se svými čtyřmi tituly samozřejmě ten hlavní a já se musím pokusit si své místo u týmu vybudovat, ale myslím, že mi nechají otevřené dveře."

Další článek: V Bahrajnu si tento týden zajezdí také Rosberg, sestavy jsou kompletní