U Red Bullu čekali v kvalifikaci více

Za oběma jezdci Mercedesu a Ferrari se v kvalifikaci na Velkou cenu Japonska umístili piloti Red Bullu.
U Red Bullu čekali v kvalifikaci více

Max Verstappen v kvalifikaci porazil svého týmového kolegu Daniela Ricciarda o 62 tisícin sekundy. Podle Nizozemce Red Bull ztratil zejména v pomalých zatáčkách.

„Vždy chceme být vpředu, dnes nám to ale z nějakého důvodu nešlo v pomalých zatáčkách, kde jsme obvykle velmi silní,“ řekl Verstappen, který se po penalizaci Sebastiana Vettela na roštu posune na čtvrté místo.

„Možná to bylo kvůli (nižším) teplotám, musíme to zanalyzovat. První sektor byl velmi dobrý. Myslím, že jsem byl jen o tři setiny za nejrychlejším sektorovým časem. Jak jsem ale řekl, pomalé zatáčky mohly být o trochu lepší.“

Ricciardo: Mířili jsme na první dvě řady

Také Daniel Ricciardo si polepší o jednu pozici na úkor Vettela a bude startovat z pátého místa. Australan však nebyl příliš spokojen s tím, že se mu nepodařilo poskládat dohromady čisté kolo.

„Je to trochu frustrující, když vidím, jak to bylo těsné,“ řekl Ricciardo. „Myslím, že ve druhém kole na konci jsem něco našel v prvním sektoru, pro poslední část okruhu se to však podepsalo na pneumatikách.“

„Je frustrující, že na tom nejsem lépe. Samozřejmě jsme získali pozici, mířili jsme ale na první dvě řady.“

Vítěz minulého závodu v Malajsii nicméně věří, že Red Bull zítra může bojovat o vítězství.

„Nemyslím si, že oni (Mercedes) budou zítra dominantní,“ dodal. „Nemyslím si, že budou daleko před námi, takže se na ně pokusíme vyvinout tlak. Ferrari dnes bylo rychlé, takže by to měl mezi námi třemi být dobrý souboj (o vítězství).“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Potíže v trénincích vedly k výpadku v Q1, říká Button

28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.