U Red Bullu čekali v kvalifikaci více

Za oběma jezdci Mercedesu a Ferrari se v kvalifikaci na Velkou cenu Japonska umístili piloti Red Bullu.
U Red Bullu čekali v kvalifikaci více

Max Verstappen v kvalifikaci porazil svého týmového kolegu Daniela Ricciarda o 62 tisícin sekundy. Podle Nizozemce Red Bull ztratil zejména v pomalých zatáčkách.

„Vždy chceme být vpředu, dnes nám to ale z nějakého důvodu nešlo v pomalých zatáčkách, kde jsme obvykle velmi silní,“ řekl Verstappen, který se po penalizaci Sebastiana Vettela na roštu posune na čtvrté místo.

„Možná to bylo kvůli (nižším) teplotám, musíme to zanalyzovat. První sektor byl velmi dobrý. Myslím, že jsem byl jen o tři setiny za nejrychlejším sektorovým časem. Jak jsem ale řekl, pomalé zatáčky mohly být o trochu lepší.“

Ricciardo: Mířili jsme na první dvě řady

Také Daniel Ricciardo si polepší o jednu pozici na úkor Vettela a bude startovat z pátého místa. Australan však nebyl příliš spokojen s tím, že se mu nepodařilo poskládat dohromady čisté kolo.

„Je to trochu frustrující, když vidím, jak to bylo těsné,“ řekl Ricciardo. „Myslím, že ve druhém kole na konci jsem něco našel v prvním sektoru, pro poslední část okruhu se to však podepsalo na pneumatikách.“

„Je frustrující, že na tom nejsem lépe. Samozřejmě jsme získali pozici, mířili jsme ale na první dvě řady.“

Vítěz minulého závodu v Malajsii nicméně věří, že Red Bull zítra může bojovat o vítězství.

„Nemyslím si, že oni (Mercedes) budou zítra dominantní,“ dodal. „Nemyslím si, že budou daleko před námi, takže se na ně pokusíme vyvinout tlak. Ferrari dnes bylo rychlé, takže by to měl mezi námi třemi být dobrý souboj (o vítězství).“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Potíže v trénincích vedly k výpadku v Q1, říká Button

15:48 | 58. narozeniny dnes slaví Paul Belmondo. Syn slavného francouzského jezdce odstartoval v letech 1992 až 1994 do sedmi závodů formule 1. Nejlepší výsledek zajel v Maďarsku 1992, kde byl devátý. Ještě v roce 2005 závodil v Le Mans, kde v tomto roce získal třetí místo v LMP2.
9:34 | Formule 1 uveřejnila onboard kolo z okruhu v Miami, kde se má jet už příští rok. odkaz
22. dubna | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen