U Räikkönena šlo o peníze, konec kariéry, vášeň a ego, míní Boullier

Šéf Lotusu Eric Boullier vyjmenoval faktory, které podle něj sehrály roli v přestupu Kimiho Räikkönena k Ferrari.
U Räikkönena šlo o peníze, konec kariéry, vášeň a ego, míní Boullier

Lotus nejdříve zveřejnil formální rozhovor s Boullierem na svých stránkách, další, trochu otevřenější, pak poskytl šéf enstonské stáje rádiu RMC. Ten v něm přiznal, že ho rozhodnutí Räikkönena přestoupit nepřekvapilo.

"Ne, moc ne. Tento případ jsme pečlivě sledovali a s postupem času jsme v našich diskuzích vycítili jeho touhu," řekl. "Chápu jeho rozhodnutí a respektuji ho. Neodchází jen tak někam, jelikož podepsal s Ferrari, s velkou institucí."

"Je to konec jeho kariéry, podepsal jen na dvě sezóny, asi chce skončit velkou výzvou. Nesmíte zapomenout, že před dvěma roky našemu spojení nikdo moc nevěřil. My jsme podstoupili to riziko a bylo to hezké dobrodružství. Je to konec jednoho příběhu, napíšeme další, který začne příští rok."

Jedním z faktorů, které přiměly Räikkönena podepsat s Ferrari, byla neschopnost Lotusu dostát svým závazkům. Loni i letos měl zpoždění při vyplácení Finovy mzdy.

"Není tu jen finanční aspekt, také je tu jeho úvaha o konci kariéry, i když u Ferrari bude určitě lépe odměňován," odhadoval důvody Räikkönenova rozhodnutí Boullier.

"Myslím, že je tam také dotek vášně, touha ukončit kariéru u Ferrari. A pak je tu také ego pilotů. Myslím, že si přeje se poměřit s Alonsem se stejnými zbraněmi."

Další článek: Ferrari: Angažmá Räikkönena není míněno jako krok proti Alonsovi

9:11 | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.
27. září | Nezapomeňte, že závod dnes začíná už ve 13:10.
27. září | Nehoda ve F2, která po osmi kolech ukončila závod. Jezdci jsou ok... odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod Bottas