U Räikkönena šlo o peníze, konec kariéry, vášeň a ego, míní Boullier

Šéf Lotusu Eric Boullier vyjmenoval faktory, které podle něj sehrály roli v přestupu Kimiho Räikkönena k Ferrari.
U Räikkönena šlo o peníze, konec kariéry, vášeň a ego, míní Boullier

Lotus nejdříve zveřejnil formální rozhovor s Boullierem na svých stránkách, další, trochu otevřenější, pak poskytl šéf enstonské stáje rádiu RMC. Ten v něm přiznal, že ho rozhodnutí Räikkönena přestoupit nepřekvapilo.

"Ne, moc ne. Tento případ jsme pečlivě sledovali a s postupem času jsme v našich diskuzích vycítili jeho touhu," řekl. "Chápu jeho rozhodnutí a respektuji ho. Neodchází jen tak někam, jelikož podepsal s Ferrari, s velkou institucí."

"Je to konec jeho kariéry, podepsal jen na dvě sezóny, asi chce skončit velkou výzvou. Nesmíte zapomenout, že před dvěma roky našemu spojení nikdo moc nevěřil. My jsme podstoupili to riziko a bylo to hezké dobrodružství. Je to konec jednoho příběhu, napíšeme další, který začne příští rok."

Jedním z faktorů, které přiměly Räikkönena podepsat s Ferrari, byla neschopnost Lotusu dostát svým závazkům. Loni i letos měl zpoždění při vyplácení Finovy mzdy.

"Není tu jen finanční aspekt, také je tu jeho úvaha o konci kariéry, i když u Ferrari bude určitě lépe odměňován," odhadoval důvody Räikkönenova rozhodnutí Boullier.

"Myslím, že je tam také dotek vášně, touha ukončit kariéru u Ferrari. A pak je tu také ego pilotů. Myslím, že si přeje se poměřit s Alonsem se stejnými zbraněmi."

Další článek: Ferrari: Angažmá Räikkönena není míněno jako krok proti Alonsovi

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00