U Mercedesu vládne spokojenost, v lepší výsledek nedoufal

Šesté a sedmé místo bylo podle vedení německého týmu maximem, které mohl získat. Michael Schumacher měl tentokrát nad svým týmovým kolegou navrch.
U Mercedesu vládne spokojenost, v lepší výsledek nedoufal

"Dokázali jsme využít téměř všech šancí, které se naskytly, což je pozitivní, obzvlášť pro kluky z týmu. Dobře jsem odstartoval, jízda prostředkem trati nebyla bez risku, ale naštěstí to vyšlo. Pak už byl závod jen o udržení získané pozice. S výsledkem můžeme být spokojeni, ovšem problémy způsobovala přetáčivost, opotřebení pneumatik a špatné vyvážení vozu. Přesto jsme dosáhli maxima. Už se těším do Monaka," řekl Schumacher.

Nico Rosberg dojel za svým týmovým kolegou na sedmém místě. Do složité situace ho dostalo porouchané rádio a nefunkční systém DRS.

"Brzy jsem přišel o rádiovou komunikaci s týmem, což bylo nesnadné. Systém DRS nefungoval tak, jak by měl, což učinilo předjíždění takřka nemožným. Bitva o šesté místo s Michaelem byla zábavná, přestože jsem neměl možnost na něj plně zaútočit, takže jsem většinu závodu strávil za ním. Těším se na svou domácí Velkou cenu Monaka. Tu trať miluju a jsem si jistý, že tam můžeme být blíže špičce," věří Rosberg.

Další článek: Vettel se při bránění prvního místa pořádně zapotil