U Mercedesu si vyjasnili týmovou režii

Vzhledem k ambicím, které tým Mercedes má, muselo vedení probrat s Lewisem Hamiltonem a Nicem Rosbergem, za jakých podmínek bude aplikovat týmové příkazy.
U Mercedesu si vyjasnili týmovou režii

Loni se u Mercedesu zajiskřilo, když Rosberg dostal v Malajsii zákaz předjet pomalejšího Hamiltona, který musel šetřit palivo. Pro letošní sezónu, kdy je pravděpodobné, že se oba jezdci budou potkávat na čele častěji, si tým vše vyjasnil.

Týmová režie

Je znovu povolená od roku 2011. Vedly k tomu události z Německa 2010, kdy musel Massa pustit Alonsa.

„Ano, tyto konverzace jsme měli,“ přiznal sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff. „A myslím, že je důležité takové konverzace mít. Oba jezdci se znají dlouho, už dříve byli týmovými kolegy na motokárách, a loni jsme se v Malajsii nechali zaskočit.“

„Nechceme, aby se to znovu opakovalo. Ty diskuze byly velmi dobré. Nejen že jsou velmi talentovaní a rychlí, ale jsou také velmi inteligentní. Chovají se k sobě velmi férově. Prošli jsme si některé scénáře a myslím, že jsme na tom dobře.“

Kdy a jak by mohlo vedení Mercedesu sáhnout k týmovým příkazům, Wolff nepopsal, ale každou situaci bude posuzovat individuálně. „Bude to záležet na okolnostech, ano,“ potvrdil.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Další článek: Mercedes má přede všemi sekundový náskok, říká Button

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00