U Mercedesu probíhá po Monaku vyšetřování

Na dnešek dopoledne svolal Mercedes poradu, chce pokračovat v analýze toho, co se stalo v monackých ulicích a co připravilo Hamiltona o vítězství.
U Mercedesu probíhá po Monaku vyšetřování

Mercedes v Monaku připravil Lewise Hamiltona o vítězství. Jak k tomu došlo, to jsme už popsali (viz odkaz níže). U Mercedesu se nyní chtějí podívat na zoubek problémům s výpočty.

Přehledně: jak Hamilton o vítězství přišel

Přehledně: jak Hamilton o vítězství přišel

„Po závodě jsme to probrali a znovu se sejdeme v úterý ráno, abychom to analyzovali,“ řekl Toto Wolff pro Reuteres. „Pak budeme vědět, kde byl šotek v systému.“

Týmy mají po závodě tradičně porady, na kterých shrnují závod. Hamilton byl z porady omluven a je nepravděpodobné, že se zúčastní té dnešní. Na sociálních sítích dokonce sdílel fotografii zřejmě z Monaka, kde bydlí.

„Systém nám jasně ukazoval možnost volné zastávky v boxech, ale spletl se o pár sekund,“ vysvětluje Wolff. „Pokud se na to podíváme zpětně a selským rozumem, všechno to dává zcela odlišnou logiku.“

Podle Wolffa nebude Mercedes hledat konkrétního viníka, takže člověk, který má na starosti strategie, se nemusí bát o své místo. „Toho chlapa a jeho skupinu hodnotím stejně jako před závodem. Do toho rozhodnutí byl vtažen a zmaten čísly. Víme, co se stalo. Měli jsme problém s našimi datovými nástroji, ale tyto nástroje nám vyhrály už mnoho skvělých závodů.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson;

Další článek: Šest závodů a pět odstoupení pro Pastora Maldonada

17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.
16:45 | Podle Wolffa to byl v podání Russella dobrý trénink, ale je třeba ho brát s klidem a rezervou. Bottas měl prý problém s autem.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10