U Mercedesu očekávají pro Brazílii horší formu a rychlé Ferrari

V Mexiku byl Mercedes jediným reálným konkurentem pro Red Bull, nicméně to už v Brazílii platit nebude. Myslí si to hlavní stratég „stříbrných šípů“ James Vowles, který zároveň očekává zlepšení u Ferrari.
Foto: Getty Images / Chris Graythen
U Mercedesu očekávají pro Brazílii horší formu a rychlé Ferrari | Foto: Getty Images / Chris Graythen

Ferrari se ve vysoké nadmořské výšce okruhu v Mexico City soustředilo především na spolehlivost a v závodě dalece zaostávalo za monoposty Mercedes a Red Bull na prvních čtyřech pozicích.

V Brazílii by však měla panovat jiná situace. Vowles upozorňuje na fakt, že nižší úroveň přítlaku monopostů Mercedes W13 už na Interlagosu nebude představovat takovou výhodu. A to i přes implementaci balíčku vylepšení pro GP USA, který následně v Mexiku zkompletovalo nové přední křídlo.

„Řekl bych, že nyní se současně projeví několik faktorů. Do Austinu jsme přivezli vylepšení, která nás posunula vpřed, což bylo ještě evidentnější v Mexiku,“ rozpovídal se Vowles pro oficiální kanály Mercedesu.

„Také platí, že jsme v porovnání s ostatními velmi dobří v nastavení pro maximální úroveň přítlaku, což se ukázalo v Zandvoortu, v Budapešti a platilo to i v Mexiku.“

„V Mexiku každý maximálně využíval oblast zadního křídla tak, aby získal co nejvyšší úroveň přítlaku. V Austinu byl závod hodně ovlivněný větrem, takže se naše vylepšení maximálně projevila spíše až v Mexiku. Měli jsme dobře vyvážené a správně fungující auto.“

„Jak to ale bude vypadat v dalších dvou závodech, to je v tuto chvíli těžké říct. V Mexiku se Ferrari propadlo, ale předpokládám, že to už teď platit nebude.“

„Myslím si, že teď se to bude lišit z okruhu na okruh. Ferrari už nebude tak daleko vzadu za námi, jako bylo v Mexiku. V Brazílii i v Abú Zabí budou mnohem rychlejší a bude to velmi těsný souboj mezi nimi a naším týmem.“

Další článek: Stoffel Vandoorne si v Bahrajnu vyzkouší hypervůz Peugeot

Témata článku: , ,

Aktuality

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade. 
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února