U Mercedesu nastává konec Brawna a začátek Lowea, tvrdí Jordan

Eddie Jordan, který úspěšně předpověděl příchod i odchod Michaela Schumachera u Mercedesu, říká, že má Rosse Brawna v německém týmu nahradit Toto Wolff.
U Mercedesu nastává konec Brawna a začátek Lowea, tvrdí Jordan

Wolff byl Mercedesem oznámen coby nový spolumajitel a výkonný ředitel týmu, oficiálně tedy přebírá roli Nicka Frye.

Ovšem Jordan má jiné informace. Podle něj Wolff vyšoupne Brawna a navíc s sebou přivede současného technického ředitele McLarenu Paddyho Lowea.

"Paddy Lowe jde do Mercedesu a zdá se, že Brawn a Fry jsou na cestě ven," řekl pro BBC. "Lowe bude na velmi vysokém postu. Lowe nebude technickým ředitelem, bude na vyšším místě."

"Ale ani nebude nazýván šéfem týmu, protože tím bude Wolff. Ale Lowe bude v podstatě řídit každodenní chod týmu."

Loweův přestup z McLarenu do Mercedesu předpovídá i Bild, který během minulého víkendu s předstihem oznámil přestup Wolffa a konec Glocka. Lowe ale bude muset chvíli zůstat mimo formuli 1, nakazuje mu to smlouva s McLarenem, podle Jordana to bude půl roku, než bude moci začít pracovat pro Mercedes. Do té doby by si měl své místo udržet Brawn.

McLaren i Mercedes odmítly tyto informace komentovat, ale McLaren slíbil na tento týden rozhovor s Lowem, který by měl vše vyjasnit.

Další článek: Buemi zůstává záložním jezdcem Red Bullu

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.