U Mercedesu jsou spokojeni, ačkoliv jim červená vlajka vzala strategickou výhodu | Foto: Getty Images / Clive Rose

Foto: Getty Images / Clive Rose

U Mercedesu jsou spokojeni, ačkoliv jim červená vlajka vzala strategickou výhodu

Piloti Mercedesu George Russell a Lewis Hamilton ve Velké ceně Monaka formule 1 dojeli na pátém a sedmém místě, tedy na pozicích, ze kterých do závodu vyráželi. Přesto u týmu z Brackley panuje spokojenost.

Russell i Hamilton si na startu udrželi své pozice. Při přerušení závodu přezuli na střední sadu, na které původně chtěli oba absolvovat celý zbytek závodu.

Povedlo se to ale jen Russellovi, který od startu do cíle ubránil páté místo před Maxem Verstappenem.

„Tohle byl zatím nejlepší závod sezóny. Měli jsme dobrou rychlost a byli jsme schopni to ukázat i na konci, ačkoliv jsme jeli na 70 kol starých středních pneumatikách,“ řekl Russell.

„Na konci jsme se přibližovali nejlepší čtyřce a dojeli jen pár sekund za prvním místem. Z víkendu si můžeme odnést řadu pozitiv.

„Velkou část dnešního rána jsme strávili procházením všech strategických možností. Když jsme se postavili na rošt a všichni před námi byli na střední sadě, byl jsem velmi šťastný. Vypadalo to ještě lépe, když Carlos (Sainz) zastavil v úvodním kole. Přišla červená vlajka, která nám situaci zkomplikovala.

„Prvních 30 kol jsem strávil šetřením pneumatik, nakonec jsem dokázal udržet pneumatiky v dobrém stavu a dojet do cíle. Max mě na konci dostal trochu pod tlak, ale kontroloval jsem to.“

Hamilton zajel nejrychlejší kolo

Bez zastávky v boxech naopak nevydržel Lewis Hamilton. V 51. kole využil Brit náskoku na své soupeře a zajel do boxů pro použitou tvrdou sadu pneumatik, na které následně zajel nejrychlejší kolo závodu a připsal si bonusový bod.

„Dnešní závod nebyl nabitý událostmi. Všichni po červené vlajce kontrolovali svou rychlost a nakonec, ať jste jeli na jakékoliv sadě pneumatik, mohli jste dojet až do cíle. To nás připravilo o šanci postoupit vpřed, což bylo frustrující,“ řekl Hamilton.

Doporučujeme

Články odjinud