U Mercedesu jsou daleko optimističtější

Jezdci Mercedesu už nejsou tak pesimističtí jako na začátku testů v Barceloně. Michael Schumacher opravil svou černou předpověď, že MGP W01 nebude mít na vítězství.

Schumacher nebyl po své páteční jízdě s autem spokojen, ale v sobotu do něj usedl týmový kolega Nico Rosberg, který pak v podvečer na setkání s novináři sdělil své nejčerstvější dojmy. F1sports byl u toho.

"Auto nemá žádnou konkrétní slabinu, potřebujeme si trochu pohrát s nastavením, abychom využili potenciál auta," řekl Rosberg.

Sobotní proměnlivé podmínky byly těžké pro pneumatiky. Kluzký povrch trati znamenal, že se rychle opotřebovávaly.

"Tím spíš, když jedete s velkým množstvím paliva, tak ničit pneumatiky je hrozně jednoduché."

Aerodynamika vozu je hlavní oblast, na kterou se Mercedes soustředí. Chystá velké zlepšení pro Bahrajn včetně nové verze difuzoru.

"Ostatní ale na tom budou asi stejně," řekl Rosberg.

Kolega Schumacher svůj páteční pesimismuj vysvětluje absencí analýzy dat.

"Byl jsem trochu pesimistický, protože jsem ještě neprostudoval data. Ale nyní je to přívětivější. Možná to bude na vítězství, možná ne. Ale to není důležité. Důležité je, abychom dokázali bojovat se špičkou.

Vypadá to, že jsme jezdili s větším množstvím paliva než ostatní. Možná proto časy nevypadaly dobře. Po prostudování dat to nevypadá nejhůře."

Michael Schumacher je v monopostu Mercedesu během závěrečného dne testů před startem sezony.

Další článek: Trochu jiný pitstop

10:57 | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00