U Mercedesu budou znovu probírat bahrajnský souboj

Lewis Hamilton a Nico Rosberg si spolu s týmem znovu prodiskutují momenty ze Sakhiru, aby se ujistili, že mezi nimi nezůstanou nevyřčené problémy.
U Mercedesu budou znovu probírat bahrajnský souboj

Rosberg bojoval s Hamiltonem v závěru bahrajnské Grand Prix o vítězství a několikrát to mezi mercedesy bylo těsné.

„Většina (manévrů) byla tvrdá, ale úctyhodná, takže si z toho vezměme toto, než abychom vybírali jeden malý příklad,“ uvedl Rosberg.

Když byl dotázán, jaký příklad nevhodného manévru měl na mysli, odpověděl: „Tempo, jakým mě vytlačoval ven, protože pokud je to tempo moc rychlé, budu mít problémy se vyhnout nehodě.“

I z tohoto důvodu si Mercedes všechno znovu projde. „Je zcela normální, že po závodech, ve kterých se hodně dělo, si jako tým sednete a proberete, co se stalo, my to uděláme dnes,“ potvrdil. „Ale je to zcela normální proces, který je nutný, abyste mohli všechno pochopit a jít dál.“

Svému týmovému kolegovi nic nevyčítá, bahrajnský souboj se mu líbil. „Není to poprvé, co jsme já Lewis bojovali na trati velmi těsně! Děje se se to do doby, kdy nám bylo 12 nebo 13 let.“

„Dokonce i diskuze můžou být intenzivní, ale poté jsme vždy šli dál s potřebným vzájemným respektem.“

Spolu s Hamiltonem a Rosbergem bojovaly proti sobě i jejich týmy v garáži

Spolu s Hamiltonem a Rosbergem bojovaly proti sobě i jejich týmy v garáži

Další článek: Fotogalerie: Přípravy na Grand Prix Číny

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10