U McLarenu se zatím daří více Kovalainenovi

Hamilton není tak rychlý, jak doufal.
McLaren si pro noční závod přivezl úpravy vozu, jezdci se soustředili především na testování nového předního křídla ve specifikaci FW6. Více se dařilo Heikkimu Kovalainenovi, který obsadil 6. a 3. místo.

"Jsem velmi spokojený," řekl Fin. "Dnes jsem neměl žádné problémy a myslím, že jsme mezi tréninky dobře pokročili. Zdá se, že obě směsi pneumatik fungují také OK, takže to je další důvod pro optimismus. Věřím, že se nám přes noc podaří vůz ještě zrychlit."

Ani jednomu z jezdců se ale nelíbí pozměněná zatáčka č. 10, je pomalejší a obrubníky jsou vyšší, takže je i nebezpečnější.

"Dnes to pro mě bylo tak trochu nahoru a dolů," uvedl Lewis Hamilton. "Neměl jsem žádné větší problémy, ale nebyl jsem tak rychlý, jak jsem doufal. Dnešek ale není ten důležitý den a až se trať zítra trochu vyčistí, budeme lépe rozumět pneumatikám."

Navzdory provedeným úpravám je podle britského jezdce trať stále velmi hrbolatá.

Kromě porovnávání nového křídla se starší verzí se jezdci soustředili na srovnání pneumatik, jejich opotřebení a studování vlivu množství paliva, řekl Martin Whitmarsh. "I když to vypadá, že nejsme jediný tým, který dnes trápila přetáčivost, určitě se zdá, že měřítkem jsou tu vozy brawn a red bull," dodal šéf týmu McLaren.
Diskuze (55) Další článek: V druhém tréninku byl v Singapuru nejrychlejší Sebastian Vettel
17:05 | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".
24. října | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen