U McLarenu panuje spokojenost. V Turecku bodovali oba jeho piloti

Po nepovedené kvalifikaci bodovali ve Velké ceně Turecka formule 1 oba piloti McLarenu.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
U McLarenu panuje spokojenost. V Turecku bodovali oba jeho piloti | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Carlos Sainz Jr. měl velmi dobrý start z 15. pozice, kdy v prvním kole získal šest míst. V cíli nakonec obsadil pátou příčku.

„Velmi, velmi dobrý den po smolné sobotě. Za zrádných podmínek jsme dokázali dát dohromady velmi dobrý závod. Měl jsem velmi dobrý start, získal jsem šest pozic. Přezuli jsme pneumatiky a na obou směsích jsem si udržel slušnou rychlost,“ řekl Sainz Jr.

„Pak jsem dokázal předvést pár dobrý předjetí a skončit pátý. Tento závod rozhodně řadím mezi jeden z nejtěžších, které jsem zatím absolvoval ve F1 a jsem velmi šťastný, že jsem v těchto podmínkách získal deset bodů. Jsem také velmi šťastný za celý tým, protože to vypadá, že jsme oběma vozy na bodech zachránili obtížný víkend,“ dodal.

„V neposlední řadě gratuluji Lewisovi (Hamiltonovi) k vyrovnání tak neuvěřitelného rekordu. Sedm titulů je velký úspěch.“

První gratulace a emoce: 44 fotografií z oslav sedmého titulu Hamiltona

První gratulace a emoce: 44 fotografií z oslav sedmého titulu Hamiltona

Norris: Měli jsme opravdu dobrou rychlost, předjíždění ale bylo téměř nemožné

Dobrý závod zajel také Lando Norris. I Brit startoval z druhé poloviny startovního pole a v cíli byl klasifikován na osmém místě. Norris navíc zajel nejrychlejší kolo závodu a letos podruhé získal bonusový bod.

„Můj start nebyl nejlepší, myslím ale, že spousta lidí na levé straně roštu měla špatný start. Všechno poté už bylo dobré, bylo jen velmi náročné předjíždět. V mokru byla jen jedna stopa, kterou jste mohli využít a bylo téměř nemožné předjíždět,“ řekl Norris.

„Když jsme ale byli v čistém vzduchu, měli jsme neustále opravdu dobrou rychlost. Myslím, že jsme v závodě odvedli nejlepší možnou práci. Zajel jsem nejrychlejší kolo, což ukazuje, že vůz byl opravdu rychlý. Nakonec obrovská gratulace Lewisovi k zisku sedmého titulu. Je to opravdu úžasný úspěch,“ dodal.

Další článek: Wolff: Hamilton se sedmým titulem ve F1 zařadil mezi nejlepší sportovce všech dob

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.