U McLarenu panuje po kvalifikaci zklamání

Druhá část kvalifikace na Velkou cenu Itálie byla konečnou pro piloty McLarenu Fernanda Alonsa a Jensona Buttona, kteří obsadili dvanácté a čtrnácté místo.
U McLarenu panuje po kvalifikaci zklamání

Druhá část kvalifikace na Velkou cenu Itálie byla konečnou pro piloty McLarenu Fernanda Alonsa a Jensona Buttona, kteří obsadili dvanácté a čtrnácté místo.

Španěl obsadil ve druhé části kvalifikace sice až třinácté místo, o jednu pozici si však polepší díky penalizaci Romaina Grosjeana za výměnu převodovky, ze které vytěží také Button.

„Jsme tam, kde jsme asi tak čekali, že se kvalifikujeme,“ řekl Alonso. „Ve včerejších trénincích se nám docela dařilo, takže myslím, že dnes odpoledne jsme se vrátili do reality.“

„Q1 pro nás byla těžká a v Q2 jsme zajeli jedno kolo na úplně nové sadě, jel jsem na limitu, takže musíme být spokojeni.“

„Vždy jsme věděli, že Monza bude pro náš balíček náročná, je ale velké zklamání bojovat s Manorem. Přes noc budeme studovat strategii, máme ale na výběr z pneumatik pro start.“

Button až za Manorem

Ještě o dvě pozice hůře skončil v kvalifikaci Button, kterého svým závěrečným pokusem překonal také Pascal Wehrlein z Manoru, který bude stát na roštu mezi oběma mclareny na třinácté pozici.

„Tohle pro nás vždy bude náročný víkend, myslel jsem ale, že dnešek by mohl být trochu lepší,“ řekl Button.

„Nešlo to tak, jak jsme doufali. Nezajel jsem skvělé kolo, během tréninků jsem zvládl i lepší kola. Zítra to ale bude dobré. Stále si myslím, že v závodě na tom můžeme být lépe než v kvalifikaci, to byla naše silná stránka v posledních závodech. Měli jsme také dobré starty, takže snad se v závodě posuneme dopředu.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Bottas je po kvalifikaci velmi spokojen, Massa cítí zklamání

20:03 | Bottas už má smlouvu, Hamilton zatím ne. Brit uvedl, že není vhodná doba jednat o nové smlouvě, když spousta lidí přišla o práci.
19:57 | Max Verstappen není nadšený formátem víkendu v Imole. Dva dny místo tří mu nevadí, ale místo jednoho tréninku o 90 minutách by udělal dva po 60.
18:42 | Kvjatův defekt v Silverstonu způsobil mechanický problém, který vedl k přehřátí na vnitřní straně ráfku. Pneumatika v tomto místě pak netěsnila a došlo k selhání. V pneumatice problém nebyl.
15:35 | Karanténa Sergia Péreze skončila. Pro vstup do paddocku ale potřebuje negativní test na COVID-19. Rozhodnutí, kdo tento víkend pojede, padne večer nebo zítra ráno.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10