U McLarenu panuje po kvalifikaci zklamání

Druhá část kvalifikace na Velkou cenu Itálie byla konečnou pro piloty McLarenu Fernanda Alonsa a Jensona Buttona, kteří obsadili dvanácté a čtrnácté místo.
U McLarenu panuje po kvalifikaci zklamání

Druhá část kvalifikace na Velkou cenu Itálie byla konečnou pro piloty McLarenu Fernanda Alonsa a Jensona Buttona, kteří obsadili dvanácté a čtrnácté místo.

Španěl obsadil ve druhé části kvalifikace sice až třinácté místo, o jednu pozici si však polepší díky penalizaci Romaina Grosjeana za výměnu převodovky, ze které vytěží také Button.

„Jsme tam, kde jsme asi tak čekali, že se kvalifikujeme,“ řekl Alonso. „Ve včerejších trénincích se nám docela dařilo, takže myslím, že dnes odpoledne jsme se vrátili do reality.“

„Q1 pro nás byla těžká a v Q2 jsme zajeli jedno kolo na úplně nové sadě, jel jsem na limitu, takže musíme být spokojeni.“

„Vždy jsme věděli, že Monza bude pro náš balíček náročná, je ale velké zklamání bojovat s Manorem. Přes noc budeme studovat strategii, máme ale na výběr z pneumatik pro start.“

Button až za Manorem

Ještě o dvě pozice hůře skončil v kvalifikaci Button, kterého svým závěrečným pokusem překonal také Pascal Wehrlein z Manoru, který bude stát na roštu mezi oběma mclareny na třinácté pozici.

„Tohle pro nás vždy bude náročný víkend, myslel jsem ale, že dnešek by mohl být trochu lepší,“ řekl Button.

„Nešlo to tak, jak jsme doufali. Nezajel jsem skvělé kolo, během tréninků jsem zvládl i lepší kola. Zítra to ale bude dobré. Stále si myslím, že v závodě na tom můžeme být lépe než v kvalifikaci, to byla naše silná stránka v posledních závodech. Měli jsme také dobré starty, takže snad se v závodě posuneme dopředu.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Bottas je po kvalifikaci velmi spokojen, Massa cítí zklamání

15:48 | 58. narozeniny dnes slaví Paul Belmondo. Syn slavného francouzského jezdce odstartoval v letech 1992 až 1994 do sedmi závodů formule 1. Nejlepší výsledek zajel v Maďarsku 1992, kde byl devátý. Ještě v roce 2005 závodil v Le Mans, kde v tomto roce získal třetí místo v LMP2.
9:34 | Formule 1 uveřejnila onboard kolo z okruhu v Miami, kde se má jet už příští rok. odkaz
22. dubna | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen