U McLarenu neočekávají pravidelné souboje s Red Bullem

Tým z Wokingu má za sebou nadějný start sezóny, který okořenil Lando Norris šestým místem v Bahrajnu. Představitelé McLarenu však neočekávají, že by v této sezóně pravidelně bojovali s monoposty stáje Red Bull.
U McLarenu neočekávají pravidelné souboje s Red Bullem

Během grand prix Bahrajnu zabojoval minulou neděli Carlos Sainz junior s Maxem Verstappenem o čtvrté místo. Souboj skončil kontaktem, při kterém si Španěl za volantem McLarenu poškodil svůj vůz a pozici nezískal.

Fanoušky britské stáje však Sainzův útok na nejlepší čtyřku mohl naplnit optimismem, že McLaren bude moci v sezóně 2019 bojovat o pozice s Red Bullem. Podle Zaka Browna by to však byly plané naděje. Šéf McLarenu je přesvědčený o tom, že nejlepší tři týmy mají stále spolehlivý náskok na zbytek startovního pole.

Auto se zlepšilo ve všech aspektech, říká Alonso

Auto se zlepšilo ve všech aspektech, říká Alonso

„Byl jsem příjemně překvapený z toho, jak jsme jim byli celý víkend na blízku,“ řekl Brown pro motorsport.com o bahrajnských soubojích jeho týmu s Red Bullem. „Na druhou stranu si ale stále myslím, že ztráta středu pole na nejlepší tři týmy je pořád velká. Poslední víkend na tom z našeho pohledu nic nezměnil.“

Lando Norris dokázal v obou doposud odjetých kvalifikacích postoupit do Q3 a v Bahrajnu dojel v závodě jako nejlepší pilot ze zbytku světa. Podle Browna je však střed pole natolik vyrovnaný, že by se výkonnostní situace v něm mohla měnit víkend od víkendu.

„Bezpochyby jsme zaznamenali pokrok, ve středu pole je to ale velmi těsné. Mezi čtvrtým až devátým místem jsou velmi malé rozdíly.“

„Pořád si myslím, že nás čekají víkendy, kdy budeme čtvrtý nebo pátý nejrychlejší tým a jindy zase budeme až na osmém nebo devátém místě. Co do kvalifikačního tempa, tak jsme zatím na čtvrtém až pátém místě, v dalším průběhu sezóny se ale pořadí týmů bude odvíjet od specifik jednotlivých okruhů,“ myslí si Brown.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (9) Další článek: Ferrari bude mít v Číně a v Baku rychlostní výhodu, obává se Bottas
13:48 | V Saúdské Arábii bude v roli safety caru a medical caru opět Aston Martin. Tentokrát však nebude mít britskou závodní zelenou ale světlejší odstín inspirovaný vlajkou Saúdské Arábie.
10:11 | Šéf Williamsu Jost Capito měl pozitivní test na covid-19 a víkendu v Saúdské Arábii se tak nezúčastní.
8:14 | Aston Martin potvrdil, že došlo k menšímu požáru v odsávacím systému jeho aerodynamického tunelu.
21:04 | Podle Racing Chocs zasahují v továrně Astonu Martin hasiči.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink 14.30–15.30
2. trénink 18.00–19.00
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30