U McLarenu nebude týmová jednička a dvojka, ujišťuje Seidl

K McLarenu přichází zkušený Daniel Ricciardo. Podle Andrease Seidla ale rozhodně nebude týmovou jedničkou. Woking chce zachovat přístup, který měl k jezdcům v loňské sezóně.
U McLarenu nebude týmová jednička a dvojka, ujišťuje Seidl

Za McLaren budou letos ale nejspíše i v dalších letech jezdit Lando Norris a Daniel Ricciardo. Podle Andrease Seidla nebude v týmu jednička.

Ricciardo je zkušeným jezdcem, který už vyhrál závody. Norris ale zase zná McLaren. Letos u něj začne třetí sezónu.

„Dokud budu vedoucím týmu, nebude mít definovanou jedničku. Nemáme jezdce číslo jedna a dvě. Pro dynamiku týmu to není nutné a ani prospěšné,“ uvedl Andreas Seidl pro RTL.

Video: Ricciardo se poprvé svezl ve voze McLarenu

Video: Ricciardo se poprvé svezl ve voze McLarenu

„Jsem s touto jezdeckou sestavou velmi spokojený. Norris je nyní už téměř veteránem McLarenu. Ricciardo je reference, která nám poslední dva roky chyběla. V minulosti ukázal, že s vhodným materiálem může vyhrávat závody a může nám pomoci v naší cestě zpět na vrchol formule 1.“

Lando Norris už uvedl, že se Ricciardova příchodu nebojí. „Nemyslím si, že mi Danielův příchod ztíží situaci. Je to velmi dobrý jezdec. Určitě existují věci, které dělá Carlos lépe než Daniel a naopak. Nemyslím si, že je Daniel velký krok před Carlosem.“

Další článek: Schumacher či Russell v růžové? BWT by mohl zamířit k Haasu nebo Williamsu

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.