U McLarenu kvitují Alonsův příchod

Už samotný příchod Fernanda Alonsa je pro McLaren motivací, myslí si vysoce postavení členové týmu.
U McLarenu kvitují Alonsův příchod

Alonso se po sedmi letech vrátil do McLarenu a tento týden absolvoval první test s vozem MP4-30, který je poháněn motorem Honda. A ačkoliv kvůli technickým problémům absolvoval pouze 38 kol, šéfinženýr McLarenu Matt Morris prohlásil, že Alonsova motivace je vysoká a nutí celý tým intenzivněji pracovat.

„Fernando se v posledních měsících třásl, aby se mohl posadit do auta, posledních pár dní tak pro něj bylo frustrujících,” řekl Morris. „Je ale spokojený a bude na nás tlačit, jeho motivace v garáži, kanceláři a na simulátoru je obrovská. Je zřejmé, že se to na nás odráží. Opravdu se na tento rok těším.”

Závodní ředitel Eric Boullier se pak domnívá, že Alonsova přítomnost v týmu zajistí, že McLaren se bude snažit z vozu dostat maximum.

„Každý je nám tady opravdu oddaný, a když bude nějaký prostor pro zlepšení nebo bude něco chybět, tak on na to přijde a ujistí se, že to nezapomeneme vzít v potaz.”

Foto: McLaren-Honda

Další článek: Horner si pochvaluje první předsezónní jízdy Red Bullu

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.