U McLarenu jsou hrdí na svůj pokrok

Hamilton i Kovalainen se kvalifikovali do třetí řady.

Jezdci stáje McLaren Mercedes zaznamenali na letošní poměry velmi úspěšnou kvalifikaci. Lewis Hamilton skončil pátý a Heikki Kovalainen šestý.

"Je skvělé být ve třetí části. Tým odvedl fantastickou práci. Podmínky se neustále měnily, ale my byli na trati vždy ve správnou dobu na správných pneumatikách," pochvaloval si Hamilton. "I chlapi v továrně pracovali velmi tvrdě, abychom měli co nejdříve nové díly. Bohužel se podmínky na trati trochu zlepšily ještě poté, co jsem zajel své nejrychlejší kolo. Bylo velmi kluzko, ale šesté a páté místo je pro Heikkiho a pro mě skvělý výsledek. Určitě můžeme bojovat o pódium, ale boj s brawny a red bully bude těžký."

Podle Angličana se na voze stále pracuje, ale vývoj jde správným směrem. A jak to vidí zítra s počasím? "Nepřemýšlím o tom, jestli má zítra pršet. Ale přál bych si pěkný a hladký závod," doufá obhájce titulu. 

Z chování vozu i svého výkonu byl velmi potěšen také Kovalainen. "Moje strategie s pneumatikami fungovala velmi dobře. Měl jsem správné pneumatiky i v nejtěžších podmínkách. Děkuji týmu za mimořádnou práci ve velmi těžké situaci," radoval se Fin. "Tento výsledek je pro všechny v týmu velmi slibný. Auto se chovalo mnohem lépe než v předchozích závodech. Neměl jsem dnes stejné úpravy jako Lewis, ale je pozitivní vidět, jaký výborný pokrok jsme udělali."

Kovalainen dodal, že je skvělé dosáhnout nejlepšího letošního kvalifikačního výsledku na domácím okruhu automobilky Mercedes-Benz. "Doufám, že jsou na svůj výsledek hrdi," věří.

Šéf týmu Martin Whitmarsh pogratuloval Mercedesu za to, že má pět svých motorů mezi prvními sedmi a pochvaloval si, že piloti jeho týmu obsadili třetí řadu. "Pro všechny v týmu je uspokojující, že po jejich mimořádné snaze začínají být vidět výsledky. Lewis a Heikki odvedli v těchto náročných podmínkách fantastickou práci," zdůraznil. "Těšíme se na zítřek. Cítíme, že máme strategii, která by nám měla pomoci dosáhnout dobrého výsledku."¨

Viceprezident Mercedes-Benz Motorsport Norbert Haug už po včerejšku tušil, že vozy McLaren dosáhnou dobrého výsledku. Rovněž pochválil práci celého týmu a pokrok, který tým udělal od závodu v Silverstone. "Zítra by se nám mělo dařit. Doufejme, že KERS nám pomůže předjet na startu několik aut," přeje si Němec.

Další článek: Piquet: Správné pneumatiky ve správnou chvíli

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00