U Lotusu věří v dobrý výsledek, klíčovou roli budou hrát pneumatiky

Grosjeanovi se během soboty dařilo, zajel třetí nejrychlejší čas, Räikkönen se více trápil s pneumatikami a byl šestý. Ředitel traťových operací Permane věří, že oba mohou zajet dobrý závod.
U Lotusu věří v dobrý výsledek, klíčovou roli budou hrát pneumatiky

Piloti Lotusu odstartují do Velké ceny Maďarska na Hungaroringu ze druhé a třetí řady. Romain Grosjean skončil v kvalifikaci třetí, Kimi Räikkönen šestý, oba si tak paradoxně oproti loňské kvalifikaci pohoršili o jednu příčku. Hlavním tématem jejich prohlášení byly pneumatiky.

Podle Grosjeana gumy z měkčí směsi příliš dlouho nevydrží. "Ale střední byly na našem voze OK. To může některé věci trochu změnit. Zatím je to pro nás celkem dobrý víkend. Auto konzistentně ukazuje svou rychlost. První místo v ranním tréninku bylo dobrým znamením, v každé části kvalifikace se mi dobře řídilo. Budou tu různé strategie a když budeme mít před sebou čistý vzduch, pokusíme se z auta dostat to nejlepší," ujistil Francouz.

Räikkönen nebyl se svým výsledkem spokojen. "Možná, že nové pneumatiky jsou trochu jiné, zejména přední, takže bylo těžké najít dobré nastavení. Přední gumy jsou teď trochu jako ty loňské a nejsou tak silné jako ty, se kterými jsme jeli předtím, to pro mě není ideální," litoval. "Zkusíme na tom zapracovat. V kvalifikaci to nebylo tak špatné, pravděpodobně jsme měli zvýšit přítlak na předním křídle a byli bychom vepředu," věří. "Ale jsem teď spokojenější, než jsem byl na začátku víkendu. Není to katastrofa, ale také to není, jak jsme chtěli. Je to ovšem lepší než v některých jiných případech, takže uvidíme, co dokážeme udělat zítra."

Mistr světa z roku 2007 věří, že si tým v dalších závodech dokáže zvyknout. "Musíme udělat jen pár změn a vylepšit to," řekl. "Máme nějaké nápady, ale o závodních víkendech není moc času dělat jiné věci, takže si to musíme nějak naplánovat."

Ředitel traťových operací Alan Permane věří, že oba jezdci zajedou solidní závod. Za hlavního soupeře považuje Sebastiana Vettela. "Mercedes dobře fungoval v kvalifikaci i v závodě na úzkém a klikatém okruhu v Monaku, ale tady může být opotřebení pneumatik výraznějším faktorem," upozornil.

Po kvalifikaci byl Romain Grosjean vyšetřován, protože jeho vůz neprošel testem pružnosti podlahy a jezdci hrozila diskvalifikace. Komisaři ověřili, že podlaha byla poškozena až nájezdem na obrubník v průběhu kvalifikace a rozhodli se žádný trest neudělit.

Další článek: Buttonovi se nedostávalo přítlaku na předním křidle