U Lotusu slaví, porazil jezdce ze středu pole

Velká cena Číny byla pozitivním závodem i pro týmy Virgin a Hispania Racing. Všichni piloti viděli šachovnicovou vlajku a nasbírali velké množství cenných dat.
U Lotusu slaví, porazil jezdce ze středu pole

Lotus

Zkušený mazák Jarno Trulli dojel na devatenáctém místě. "Má první zastávka v boxech nebyla zrovna povedená a pořád se trápím s opotřebováváním pneumatik. Dnešek ale byl hlavně o týmovém výsledku. Ukázali jsme, že se zlepšujeme přesně tak, jak jsme si plánovali," řekl Trulli. Jedním z hrdinů dne je jednoznačně Heikki Kovalainen, který byl klasifikován na šestnáctém místě. Až za ním tudíž dojeli Sergio Pérez a Pastor Maldonado, oba piloti zavedených týmů. "Náš nejlepší výkon vůbec. V přímém souboji se nám podařilo porazit dva vozy středu pole. Jsem opravdu šťastný, potěšil mě výkon týmu i mě samého," řekl finský závodník.

Virgin

U Virginu měl tentokrát v cíli navrch Jérôme d'Ambrosio, který dojel dvacátý. "Můj závod mě potěšil. Podruhé se mi podařilo dojet do cíle, což mě těší. Myslím, že jsem se v průběhu víkendu zlepšil. Moje závodní rychlost byla mnohem lepší než v prvních dvou závodech, což je také pozitivní," řekl Belgičan. Timo Glock byl klasifikován hned za svým kolegou, tedy jedenadvacátý: "Z mého pohledu to bohužel nebyl povedený závod, pozitivní ale je, že jsme dostali oba vozy do cíle, což byl náš hlavní úkol."

HRT

Vypadá to, že se situace kolem Hispanie stabilizovala. Hranice 107% již není zdrojem velkých obav. Dnes byli dokonce klasifikováni oba piloti. "Svůj hlavní cíl jsme pro dnešek splnili - nebylo jím nic jiného než dokončení závodu. Virgin od nás není příliš daleko, což je dobré pro budoucí závody," řekl Kartykejan, který cílem projel na dvaadvacátém místě. Posledním klasifikovaným byl jeho týmový kolega Liuzzi. "Bohužel mi byla udělena penalizace průjezdu boxy. Na startu jsem totiž pustil spojku příliš brzy a hnul se ještě před zhasnutím světel," vysvětloval Ital.

Další článek: Střed pole: U Renaultu panuje zklamání

Témata článku: , , , , , , , , ,