U Lotusu se radují ze skalpu Williamsu

Čínský liják byl zátěžovou zkouškou pro všechny. Každý, kdo dojel do cíle, zaslouží uznání. Z jezdců nových týmů šachovnicovou vlajku viděla polovina.

Virgin byl v kvalifikaci nejrychlejší, v závodě však z trojice Lotus, Virgin, HRT dopadl nejhůře. Ani Timo Glock, ani Lucas di Grassi neviděli cíl. Oba jezdci vypadli nezaviněně a na trati se příliš dlouho neohřáli. Problémy s motorem Glocka vyřadily ze závodu ještě před jeho faktickým zahájením. "Přitom to vypadalo jako skvělý závod. Moc rádi bychom se ho bývali účastnili. Je to frustrující, ale i zde bychom měli zkusit hledat nějaká pozitiva," řekl. Jeho parťák, Lucas di Grassi, odkroužil osm kol, než ho vyřadily potíže se spojkou.

Z jezdců Lotusu viděl cíl pouze Heikki Kovalainen. Klasifikován byl na čtrnáctém místě, což je pro Lotus velký úspěch vzhledem k tomu, že až za Kovalainenem dojel Nico Hülkenberg z Williamsu. To je pochopitelně fakt, který si vychvaloval jak Kovalainen, tak Tony Fernandes, šéf týmu. Zato Jarno Trulli mnoho důvodů k radosti nemá. "Podmínky nebyly tak hrozné, bavil jsem se. Jenže mě zase postihly problémy s hydraulikou, kvůli kterým jsem byl nucen zajet do boxů. Týmu se podařilo dostat mě zpátky na trať, nicméně po chvíli se potíže vrátily a já musel definitivně odstoupit," prohlásil Trulli.

Tým HRT je z nových týmů stále nejpomalejší, po stránce spolehlivosti na tom ovšem zdaleka není nejhůř. Jak Bruno Senna, tak i Karun Čandhok viděli cíl. Senna dojel šestnáctý, Čandhok o místo za ním. Hispania Racing Team proto může na svůj domácí závod v Barceloně zamířit optimisticky naladěn.

Další článek: Alonso vs. Massa: Byl to jen incident, nemají spolu problém, říkají u Ferrari

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10