U Lotusu probíhaly drastické škrty

Renault sice nepřebírá tým v nejlepší kondici, musí uhradit za Lotus i dluhy, ale má alespoň nastavené poměrně efektivní hospodaření.
U Lotusu probíhaly drastické škrty

Autosport nahlédl do hospodaření Lotusu v posledních letech. V roce 2013 tým vykázal obří ztrátu 64,914 milionů liber (cca 2,4 miliardy korun). Pak jako šéf nastoupil Matthew Carter a začal škrtat. Před časem dokonce sám přiznal, že byl občas možná až příliš tvrdý ve svých krocích.

Za loňský rok vykázal Lotus ztrátu 8,553 milionů liber a to se musel potýkat s „mandatorními“ výdaji, které už škrtnout nešly: 3,6 milionů putovalo Renaultu za ukončení smlouvy a přechod k Mercedesu, 1,8 milionů šlo na odstupné.

Celkově to znamená, že provoz týmu skončil ve ztrátě jen něco málo před 3 miliony liber, což je oproti roku 2013 značný obrat. Za letošní rok budou čísla nejspíše podobná. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Stuck kritizuje F1, DRS označil za legrační

24. ledna | 17. února bychom mohli vidět nové zbarvení Williamsu. Vůz až v den testů... podobně by na tom mohl být Haas. Oficiálně to ale potvrzeno nebylo.
23. ledna | Red Bull prodloužil spolupráci se společností ExxonMobil jako dodavatelem paliv, maziv a technologickým partnerem.
22. ledna | Formule 1 potvrdila, že Drive to Survive bude na Netflixu 28. února.
22. ledna | Racing Point představí svůj vůz 17. února.