U Lotusu panuje po sezóně zklamání

Tým z Enstone obsadil v konečném hodnocení šestou pozici.
U Lotusu panuje po sezóně zklamání

Lotus nemůže být podle zástupce šéfa týmu Federica Gastaldiho s šestou příčkou v letošním Poháru konstruktérů formule 1 spokojen.

Lotus skončil v celkovém hodnocení na šesté pozici - 58 bodů za Force Indií a s náskokem 11 bodů na sedmé Toro Rosso.

„Pravdou je, že jsme chtěli dosáhnout páté příčky,“ přiznal Gastaldi. „Už od začátku roku to byl náš cíl, a byl reálný.“

„Když jsme byli troufalejší, mysleli jsme si, že pokud by šlo vše hladce, mohli bychom bojovat dokonce o čtvrtou pozici. Nevyšlo nám to ale tak, jak jsme plánovali. Šestá pozice rozhodně nebyla naším cílem, s výsledkem proto nemůžeme být vůbec spokojeni.“

Podle Gastaldiho za neúspěšnou sezónou stál také fakt, že tým nedokázal v úvodu sezóny využít příležitostí na zisk bodů, na což dokázaly v průběhu roku zareagovat další týmy - zejména Force India - a Lotusu v Poháru konstruktérů odskočit.

„Měli jsme své vlastní problémy, na začátku sezóny jsme měli i smůlu, došlo ke spoustě incidentů, a když se podíváte pozorně, tak uvidíte, že naši jezdci na nich nenesou vinu,“ řekl.

„Víme, že v Enstone máme velmi dobrý tým lidí, kteří mají zkušenosti. Víme také, že dokážeme postavit dobré vozy.“

„Samozřejmě nemůžeme být konkurenceschopní, protože nemáme rozpočet jako Mercedes, Ferrari nebo Red Bull, mysleli jsme si ale, že bychom mohli bojovat alespoň o čtvrtou nebo pátou pozici.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Ricciardo si myslel, že bude bojovat o titul

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00