U Lotusu panuje po sezóně zklamání

Tým z Enstone obsadil v konečném hodnocení šestou pozici.
U Lotusu panuje po sezóně zklamání

Lotus nemůže být podle zástupce šéfa týmu Federica Gastaldiho s šestou příčkou v letošním Poháru konstruktérů formule 1 spokojen.

Lotus skončil v celkovém hodnocení na šesté pozici - 58 bodů za Force Indií a s náskokem 11 bodů na sedmé Toro Rosso.

„Pravdou je, že jsme chtěli dosáhnout páté příčky,“ přiznal Gastaldi. „Už od začátku roku to byl náš cíl, a byl reálný.“

„Když jsme byli troufalejší, mysleli jsme si, že pokud by šlo vše hladce, mohli bychom bojovat dokonce o čtvrtou pozici. Nevyšlo nám to ale tak, jak jsme plánovali. Šestá pozice rozhodně nebyla naším cílem, s výsledkem proto nemůžeme být vůbec spokojeni.“

Podle Gastaldiho za neúspěšnou sezónou stál také fakt, že tým nedokázal v úvodu sezóny využít příležitostí na zisk bodů, na což dokázaly v průběhu roku zareagovat další týmy - zejména Force India - a Lotusu v Poháru konstruktérů odskočit.

„Měli jsme své vlastní problémy, na začátku sezóny jsme měli i smůlu, došlo ke spoustě incidentů, a když se podíváte pozorně, tak uvidíte, že naši jezdci na nich nenesou vinu,“ řekl.

„Víme, že v Enstone máme velmi dobrý tým lidí, kteří mají zkušenosti. Víme také, že dokážeme postavit dobré vozy.“

„Samozřejmě nemůžeme být konkurenceschopní, protože nemáme rozpočet jako Mercedes, Ferrari nebo Red Bull, mysleli jsme si ale, že bychom mohli bojovat alespoň o čtvrtou nebo pátou pozici.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (13) Další článek: Ricciardo si myslel, že bude bojovat o titul
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00