U Lotusu panuje po sezóně zklamání

Tým z Enstone obsadil v konečném hodnocení šestou pozici.
U Lotusu panuje po sezóně zklamání

Lotus nemůže být podle zástupce šéfa týmu Federica Gastaldiho s šestou příčkou v letošním Poháru konstruktérů formule 1 spokojen.

Lotus skončil v celkovém hodnocení na šesté pozici - 58 bodů za Force Indií a s náskokem 11 bodů na sedmé Toro Rosso.

„Pravdou je, že jsme chtěli dosáhnout páté příčky,“ přiznal Gastaldi. „Už od začátku roku to byl náš cíl, a byl reálný.“

„Když jsme byli troufalejší, mysleli jsme si, že pokud by šlo vše hladce, mohli bychom bojovat dokonce o čtvrtou pozici. Nevyšlo nám to ale tak, jak jsme plánovali. Šestá pozice rozhodně nebyla naším cílem, s výsledkem proto nemůžeme být vůbec spokojeni.“

Podle Gastaldiho za neúspěšnou sezónou stál také fakt, že tým nedokázal v úvodu sezóny využít příležitostí na zisk bodů, na což dokázaly v průběhu roku zareagovat další týmy - zejména Force India - a Lotusu v Poháru konstruktérů odskočit.

„Měli jsme své vlastní problémy, na začátku sezóny jsme měli i smůlu, došlo ke spoustě incidentů, a když se podíváte pozorně, tak uvidíte, že naši jezdci na nich nenesou vinu,“ řekl.

„Víme, že v Enstone máme velmi dobrý tým lidí, kteří mají zkušenosti. Víme také, že dokážeme postavit dobré vozy.“

„Samozřejmě nemůžeme být konkurenceschopní, protože nemáme rozpočet jako Mercedes, Ferrari nebo Red Bull, mysleli jsme si ale, že bychom mohli bojovat alespoň o čtvrtou nebo pátou pozici.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Ricciardo si myslel, že bude bojovat o titul

20:03 | Bottas už má smlouvu, Hamilton zatím ne. Brit uvedl, že není vhodná doba jednat o nové smlouvě, když spousta lidí přišla o práci.
19:57 | Max Verstappen není nadšený formátem víkendu v Imole. Dva dny místo tří mu nevadí, ale místo jednoho tréninku o 90 minutách by udělal dva po 60.
18:42 | Kvjatův defekt v Silverstonu způsobil mechanický problém, který vedl k přehřátí na vnitřní straně ráfku. Pneumatika v tomto místě pak netěsnila a došlo k selhání. V pneumatice problém nebyl.
15:35 | Karanténa Sergia Péreze skončila. Pro vstup do paddocku ale potřebuje negativní test na COVID-19. Rozhodnutí, kdo tento víkend pojede, padne večer nebo zítra ráno.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10