U Lotusu nejsou spokojení s penalizací pro Maldonada

Penalizace budily v Brazílii kontroverze. Bottas byl potrestán za předjetí pod červenou vlajkou v tréninku, Massa diskvalifikován a spokojení nebyli ani u Lotusu.
U Lotusu nejsou spokojení s penalizací pro Maldonada

Maldonado nakonec získal bod po diskvalifikaci Massy, ale u Lotusu jsou i tak s jeho pětisekundovou penalizací za kolizi s Ericssonem nespokojení.

Sám Maldonado po závodě řekl, že to podle něj byl závodní incident a že viděl už horší věci, které se obešly bez penalizace. Nehodu vysvětlil tím, že mu tam Ericsson nenechal místo. Ten to samozřejmě vidí jinak a myslí si, že měl Maldonado v nájezdu do zatáčky příliš velkou rychlost a ztratil kontrolu nad vozem poté, co brzdil pozdě.

Maldonadův nadřízený Alan Permane má podobný názor jako Maldonado.

„Myslím, že to bylo trochu kruté, abych byl upřímný,“ řekl pro Autosport. „Právě jsem mluvil s Charliem, protože nemyslím, že je (Maldonado) zcela nebo převážně na vině. Myslím, že to byl závodní incident, ale jsem trochu zaujatý. Ericsson mohl nechat trochu více místa.“

Permane dodává, že si nemyslí, že vina byla ze 100 procent na straně Maldonada a v takovém případě by se penalizace dávat neměla.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Diskuze (11) Další článek: Mercedes nebude měnit svou politiku ohledně strategií
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00