U Lotusu nejsou spokojení s penalizací pro Maldonada

Penalizace budily v Brazílii kontroverze. Bottas byl potrestán za předjetí pod červenou vlajkou v tréninku, Massa diskvalifikován a spokojení nebyli ani u Lotusu.
U Lotusu nejsou spokojení s penalizací pro Maldonada

Maldonado nakonec získal bod po diskvalifikaci Massy, ale u Lotusu jsou i tak s jeho pětisekundovou penalizací za kolizi s Ericssonem nespokojení.

Sám Maldonado po závodě řekl, že to podle něj byl závodní incident a že viděl už horší věci, které se obešly bez penalizace. Nehodu vysvětlil tím, že mu tam Ericsson nenechal místo. Ten to samozřejmě vidí jinak a myslí si, že měl Maldonado v nájezdu do zatáčky příliš velkou rychlost a ztratil kontrolu nad vozem poté, co brzdil pozdě.

Maldonadův nadřízený Alan Permane má podobný názor jako Maldonado.

„Myslím, že to bylo trochu kruté, abych byl upřímný,“ řekl pro Autosport. „Právě jsem mluvil s Charliem, protože nemyslím, že je (Maldonado) zcela nebo převážně na vině. Myslím, že to byl závodní incident, ale jsem trochu zaujatý. Ericsson mohl nechat trochu více místa.“

Permane dodává, že si nemyslí, že vina byla ze 100 procent na straně Maldonada a v takovém případě by se penalizace dávat neměla.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Mercedes nebude měnit svou politiku ohledně strategií

Témata článku: , , ,