U HRT věří, že to nejtěžší již překonali, teď nastal čas posunout se vpřed

Výsledek z Velké ceny Malajsie dodal Španělům do dalších závodů značnou dávku optimismu. Přiblížit se konkurenci hodlají už tento týden v Číně. Pomoci by jim k tomu měl upravený vůz.
U HRT věří, že to nejtěžší již překonali, teď nastal čas posunout se vpřed

Tým HRT má za sebou velmi obtížný začátek sezony. Před zahájením letošního ročníku s novým vozem prakticky netestoval a do poslední chvíle nebylo jasné, zda budou Španělé před Velkou cenou Austrálie včas připraveni. To se nakonec povedlo, na start úvodního závodu se však monoposty HRT nedostaly, neboť nesplnily kvalifikační limit 107%.    

"Start sezony byl velmi komplikovaný, protože jsme byli v časovém plánu pozadu s ohledem na ostatní týmy. Museli jsme do toho vložit kolosální úsilí, abychom se v Austrálii dostali na trať," přiznal šéf týmu Luis Pérez-Sala.

Malý posun vpřed přišel o týden později v Malajsii poté, co oba vozy španělské stáje dojely do cíle. Místa pro další zlepšení je ale více než dostatek: "Stále je toho hodně co udělat a je tu hodně oblastí ke zlepšení. V těchto posledních dvou týdnech jsme ale měli trochu času na zanalyzování dat, přípravu a dobití baterií, a proto jsem přesvědčen, že do Číny přijedeme v daleko lepším stavu."

"V Šanghaji budeme mít nějaké menší úpravy, abychom vyladili chlazení a aerodynamiku. Naším cílem pro tento víkend je ověřit si, že tyto úpravy fungují. Abych to shrnul, tak toho z vozu musíme dostat více, ale také zlepšit týmovou práci a koordinaci," uzavřel Luis Pérez-Sala.  

Další článek: Už ani týmy nechtějí jet do Bahrajnu. Doufají, že FIA závod odvolá