U HRT se zatím nic nemění, druhý jezdec musí přinést peníze

S novým majitelem HRT se zavedené poměry ve španělské stáji nezměnily, Luis-Pérez Sala otevřeně přiznal, že chce platícího závodníka.
U HRT se zatím nic nemění, druhý jezdec musí přinést peníze

HRT zatím potvrdilo v závodní sedačce na příští rok jen Pedra de la Rosu, bývalý testovač McLarenu podepsal dvouletou smlouvu. I když má na příští rok platnou smlouvu podle svých slov také Liuzzi, HRT si to evidentně nemyslí.

"Ano," odpověděl šéf týmu Luis-Pérez Sala na otázku Autosportu, zda bude při výběru druhého jezdce hrát důležitou roli finanční podpora. "Jsme malý tým a musíme náš rozpočet pokrýt co nejlépe. Chtěl bych, aby to bylo jinak, ale v tuto chvíli nemáme na výběr. Doufáme, že se to časem změní, ale v současnosti tu podporu potřebujeme."

Sala odmítl byť jen naznačit, kdo má šanci místo získat. "Až budeme hotoví, oznámíme to. Nechceme nic říkat, dokud to nebude uzavřené, protože se věci můžou rychle změnit a hovořit o tom by to možná mohlo zkomplikovat. Takže ho oznámíme, až bude potvrzen."

Z hlediska orientace HRT na domácí španělský trh by pro něj mohl být zajímavý Jaime Alguersuari, jenž byl uvolněn ze služeb Toro Rosso. Sala mu ale moc velkou šanci nedává.

"Věc se má tak, že to všechny překvapilo," řekl o Alguersuariho ztrátě místa. "Nikdo to nečekal. Býval bych si na to nevsadil. Takže my jsme v pokročilé fázi jednání s jinými jezdci. Dokud to nebude uzavřené, nechci nic říkat, ale bude to těžké (s Alguersuarim)."

V provizorní startovní listině, kterou nedávno zveřejnila FIA, chyběla u týmu HRT nejen jména jezdců, ale také jméno dodavatele motorů. Tady ale změnu očekávat nelze. "V roce 2012 budeme mít Cosworth, v roce 2013 uvidíme," komentoval Sala. "Se všemi těmi změnami (stěhování týmu do Španělska) máme napjaté termíny, abychom stihli připravit auto 2012, což je naše priorita."

HRT by chtělo poprvé ve své dvouleté historii nasadit nový monopost už do prvních předsezónních testů, zaručit to ale Sala nedokáže.

Další článek: Räikkönen si v lednu zajezdí s dva roky starou formulí 1

Témata článku: ,