U Haasu se vymýšlí, jak zabránit dalším střetům mezi Magnussenem a Grosjeanem

Tým Haas se nenachází v optimálním období. Výsledky jsou za očekáváním, k tomu se připojila taškařice s hlavním sponzorem a v nedělní grand prix na Silverstonu spolu navíc oba jezdci americké stáje kolidovali a ani jeden z nich neviděl cíl závodu.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
U Haasu se vymýšlí, jak zabránit dalším střetům mezi Magnussenem a Grosjeanem | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Již v prvním kole britské velké ceny na Silverstonu spolu kolidovali Romain Grosjean a Kevin Magnussen, což následně vedlo k odstoupení obou pilotů týmu Haas ze závodu. Americká stáj tak kromě možnosti boje o body do šampionátu přišla také o příležitost ke sběru důležitých dat v období, kdy se Haas snaží vyřešit radikální pokles výkonnosti svých monopostů.

U Haasu se navíc ve Velké Británii nejednalo o první podobný incident v sezóně 2019, k podobné situaci již totiž došlo během španělské grand prix v Barceloně. Šéf týmu Günther Steiner se proto snaží přijít s řešením, které by těmto incidentům do budoucna zabránilo.

„Musím se uklidnit a přijít s nějakým řešením,“ řekl pro Autosport Günther Steiner po britské grand prix.

„Normálně přicházím s řešeními, která nás mají posouvat kupředu, to je moje práce. Bude se teď snažit posunout vpřed je dva (Magnussena a Grosjeana; pozn. red.), protože jsme tým a každý musí pracovat pro tým a ne sám na sebe.“

Rich Energy změnil název na Lightning Volt

Rich Energy změnil název na Lightning Volt

„Chci, aby každý z nás mířil stejným směrem. Když jsem to viděl v TV, tak jsem tomu skoro nemohl uvěřit. Dva vozy vjedou do sebe navzájem a jsou to naše vozy,“ povzdechl si Steiner.

Steiner považuje kolizi svých jezdců v závodě za nepřijatelnou. Podle šéfa Haasu mají piloti své instrukce jak postupovat, když se během závodu dostanou do takovéto rizikové situace. Těch se ale Magnussen ani Grosjean nedrželi, a proto ani po grand prix Steiner nechtěl poslouchat jejich vysvětlování.

Spíše než názory dánského a francouzské jezdce na vzájemnou kolizi by chtěl Steiner slyšet, proč mají oba jeho „svěřenci“ problémy s dodržováním interních pravidel.

„Zdá se, že to nepochopili, já ale přesně nevím, co na tom nechápou. Musím si s čistou hlavou promyslet, jak toto vyřešit, protože současný stav je nepřijatelný.“

„Musíme se dobrat k řešení, které nám do budoucna pomůže podobným situacím zabránit.“

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Další článek: Hamilton je nadšený ze zlepšení McLarenu

13:04 | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...
9. dubna | Jacques Villeneuve dnes slaví 50. narozeniny.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00