U Haasu po závodě „čistili vzduch“ kvůli nebezpečnému manévru Mazepina na Schumachera

V závěru závodu došlo k souboji mezi jezdci Haasu, který mohl skončit velkou nehodou.
Foto: Getty Images / Joe Portlock
U Haasu po závodě „čistili vzduch“ kvůli nebezpečnému manévru Mazepina na Schumachera  | Foto: Getty Images / Joe Portlock

Mick Schumacher byl po většinu závodu před Mazepinem. Pak ale přišly červené vlajky. Závod začal od nuly a Mazepin se dostal dopředu. V posledním kole se Schumacher k Mazepinovi přiblížil a na cílové rovince ho předjel.

Hladce to však neproběhlo. Když byl Schumacher za týmovým kolegou, posunul se Mazepin doprava. S ohledem na rychlost na rovince šlo o hodně nebezpečnou situaci.

„Co to do pr**** bylo? Vážně, chce nás zabít?“ reagoval Schumacher v týmovém rádiu. 

Ve svém projevu po závodě Schumacher řekl, že se „bude muset znovu podívat na to, co se stalo“, a dodal, že „v autě to nevypadalo zrovna dobře“.

„Hlavní věc je, že jsem trochu naštvaný ze ztráty pozice na hlavní rovince ve prospěch týmového kolegy,“ řekl Mazepin. „Došla mi tam baterie, takže jsem byl tak trochu v pozici pasažéra.“

Šéf týmu Guenther Steiner v tiskové zprávě označil incident za nedorozumění. 

„Na rovince nastala určitá situace. Všechno bylo vyřešeno a my jsme vyčistili vzduch,“ řekl Steiner. „Došlo k nedorozumění, ale jsme v pořádku a všichni jdeme dál.“

Mick Schumacher nakonec dojel na 13. místě. George Russell byl letos v závodech nejlépe 14. Haas díky „většímu počtu třináctých míst“ přeskočil Williams a je na devátém místě v Poháru konstruktérů.

Další článek: Alonso vydělal v posledních dvou kolech čtyři místa

14:14 | Potvrzeno. Verstappen nasadil novou pohonnou jednotku. V neděli odstartuje z konce pole.
13:06 | F1 zvažuje, že se kvalifikace pojede v neděli. Zítra má hodně pršet. Jedna změna už přišla. Závod F3 se místo zítřejšího rána pojede dnes v v 16:25.
18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00