U Gaslyho je potřeba zmáčknout Ctrl + Alt + Del, říká Horner. Klávesa Esc nyní nehrozí

Výsledkové a bodové nůžky mezi jezdci Red Bullu se stále více rozevírají. Gasly má jen třetinu bodů svého týmového kolegy. Red Bull Gaslyho zatím podporuje.
U Gaslyho je potřeba zmáčknout Ctrl + Alt + Del, říká Horner. Klávesa Esc nyní nehrozí

Podle Christiana Hornera potřebuje Gasly udělat za dosavadním průběhem sezóny tlustou čáru a začít od začátku. Gasly, kterému se vloni u Toro Rosso dařilo, se stále nemůže adaptovat na letošní vůz Red Bullu.

„Myslím, že Pierre prochází těžkými časy,“ řekl Horner pro Motorsport.com. „Děláme vše, abychom ho podpořili. Myslím, že potřebuje restart. Víme, čeho je schopen. Potřebujeme se dostat do jeho hlavy a dát Ctrl + Alt + Del.“

„Je to rychlý jezdec. Problém je, že Max sbírá každý týden výsledky a to na něj klade ještě větší tlak.“

Návrat Kvjata do Red Bullu by nebyl trapný, říká Tost

Návrat Kvjata do Red Bullu by nebyl trapný, říká Tost

„Stojíme za ním. Stále v něj věříme a poskytujeme mu veškerou podporu, aby rozvíjel talent, o němž víme, že ho má.“

Horner potvrdil, že Gasly neměl v Rakousku žádné problémy, které by vysvětlily jeho pomalé tempo. Současně dodává, že výměna jezdce není na pořadu dne.

Red Bull v minulosti ukázal, že nemá problém v průběhu sezóny „zmáčknout také tlačítko Esc“. Max Verstappen nahradil Kvjata v průběhu sezóny. Je otázkou, do jaké míry šlo tehdy o výkony a chyby Rusa a do jaké míry chtěl Helmut Marko už konečně do Red Bullu posadit mladého Verstappena. Konec konců Kvjat před návratem do juniorky získal pódium. Gasly má štěstí, že na jeho místo se aktuálně nikdo z Toro Rosso netlačí.

„Nemáme v úmyslu Pierra vyměnit. Je to náš jezdec, budeme s ním spolupracovat a snažit se z něj dostat to nejlepšáí. Zažívá teď těžké časy, ale budeme se snažit, abychom ho podpořili.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Výsledek McLarenu mohl být ještě lepší, Sainz měl poškozené křídlo

17:54 | Vandoorne jezdí ve FE, Gutiérrez nemá platnou licenci. Pokud by nastal problém u McLarenu, nastoupí za něj Paul di Resta.
17:21 | Podle určitých spekulací se výsledek vyšetřování Racing Pointu dozvíme až v pátek před tréninkem.
17:01 | Pirelli zrušilo testy nových pneumatik v prvních 30 minutách FP2. Po defektech chce dát týmům více času pracovat se současnými pneumatikami.
13:14 | Po debutu v DTM se Robert Kubica vrací za volant vozu F1. V pátek ho čeká další první trénink s Alfou Romeo.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10