U Ferrari vládne po kvalifikaci zklamání: Nejsme dost rychlí

DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ - Fernando Alonso si z turecké kvalifikace odnesl další zklamání. Poté, co kvůli nehodě nemohl nastoupit do vyřazovacích bojů v Monaku, v Turecku nepostoupil z druhé části. Byl příliš pomalý a navíc chyboval.

„Nemyslel jsem si, že budeme tak pomalí. Zápasili jsme s tím už v první části, byli jsme devátý a desátý, a pak v druhé části jsme nemohli zrychlit. Tak to prostě je. Musíme se zlepšit, víme to,“ řekl Alonso.

Španěl měl už v prvním kole druhé části problémy s měkkou sadou pneumatik. V klíčovém rychlém kole musel krotit smyk ve třetím sektoru a přišel o čas. Posledním pokusem už si nepomohl a zůstal mimo finálovou desítku.

A čekají ho další problémy, protože v neděli budou i s Massou startovat ze špinavé stopy. „Trénovali jsme starty z čisté a špinavé stopy a bylo vidět, že při startu ze špinavé stopy je tam rozdíl jedné pozice. Když jsem projel cílem, řekli mi, že jsem jedenáctý, a mě napadlo, že bych mohl na startu nějaká místa získat, ale z dvanáctého těch pozic možná ještě pár ztratím, bude to těžké,“ vysvětlil.

Felipe Massa skončil osmý. „Přestože je tohle moje oblíbená trať, dneska jsem tu nebyl schopen zajet lepší než osmý čas. Ani mě, ani tým to netěší,“ řekl.

Zklamání dalo najevo i vedení Ferrari. „Nemáme žádný problém, jen jsme prostě nebyli dost rychlí, abychom mohli bojovat o přední příčky,“ vyjádřilo se bezprostředně po kvalifikaci. „Musíme okamžitě reagovat počínaje zítřejším závodem. Pokusíme se získat co nejvíc bodů a pak musíme zrychlit vývoj auta tak, abychom byli konkurenceschopní na všech typech okruhů,“ poznamenal později šéf stáje Stefano Domenicali.

Doporučujeme

Články odjinud