U Ferrari vládne opatrný optimismus

Šéf Ferrari Stefano Domenicali se ohlédl za prvními testy a konstatoval, že vše šlo podle plánu, a proto může být opatrně optimistický.
U Ferrari vládne opatrný optimismus

V Jerezu F14 T jezdilo a připsalo si nadprůměrný počet kol, což bylo to nejdůležitější.

"Vždy jsem opatrný, ne proto, že bych se bál říct, co si myslím, ale protože dobře vím, jak rychle se můžou věci v tomto sportu změnit," vysvětloval své pocity Domenicali.

"V Jerezu jsme viděli F14 T vykročit pravou nohou, dobře reagovalo na změny a základní data odpovídala parametrům zjištěným v aerodynamickém tunelu, nečekalo na nás žádné špatné překvapení."

"Evidentně nás čeká ještě hodně práce, protože v sezóně s tolika změnami je nemožné začít s dokonalým vozem. Začátek šampionátu bude plný neznámých a je moc brzy na jakékoliv předpovědi."

"Myslím, že tomu začneme trochu rozumět v posledním bahrajnském testu. Můj optimismus je založený na faktu, že víme, na kterých oblastech musíme pracovat."

"Opatrnost je vždy dobrý přístup, ale to neznamená, že lidem, kteří pracují na tomto projektu, schází nasazení nebo vůle ukázat našim soupeřům, jak dobře umíme dělat věci u Ferrari. Musím říct, že nejvíc mě potěšil přístup týmu. Všichni jsou při řešení problémů jednotní a vědí, že výzvy před námi jsou náročné a vzrušující."

Nejen pro Ferrari bylo svým způsobem slibné, že se v prvních testech dostal do problémů Red Bull, protože si všichni jeho soupeři přejí konec jeho dominance. Domenicali si ale nemyslí, že by úřadující mistři byli odepsaní.

"Pokud si objasní příčiny svých problémů, Red Bull může rychle dohnat ztracené kilometry. Během dvou týdnů můžou všechny své problémy vyřešit. Tak silného soupeře byste neměli nikdy podceňovat."

Další článek: Haas: Ecclestone říká, že nový tým mít nebudu, a to mě straší

15:08 | Haas potvrdil, že Mazepin bude jezdit s číslem 9. Původně chtěl jezdit s číslem 99, ale to má Giovinazzi. Číslo 9 měl Ericsson, ale vzhledem k tomu, že je (bude) dva roky mimo F1, tak se číslo uvolní...
15:04 | Podle španělských médií dostal Alonso zelenou pro účast v testu mladíků po Abú Dhabí. Do testů by prý měly být nakonec nasazeny dvě auta od každého týmu, takže uvidíme i Buemiho, Kubicu, Ferrari zřejmě nasadí Sainze. Zatím to nebylo potvrzeno.
13:33 | Mick Schumacher se s Haasem zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí a také testů po závodě.
9:40 | Jezdecké sestavy pro GP Sachíru: Haas: Pietro Fittipaldi, Kevin Magnussen Mercedes: George Russell, Valtteri Bottas Williams: Jack Aitken, Nicholas Latifi

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10