U Ferrari se soustředí na závod | Foto: Getty Images / Lars Baron

Foto: Getty Images / Lars Baron

U Ferrari se soustředí na závod

Na šestém místě se pro Velkou cenu Číny formule 1 kvalifikoval Charles Leclerc před svým týmovým kolegou Carlosem Sainze.

Leclerc porazil svého týmového kolegu o šest tisícin sekundy.

„Obětovali jsme kvalifikaci a upřednostnili zítřejší závod, proto jsme se trápili trochu více, než jsme čekali,“ řekl Leclerc.

„Naše závodní rychlost je silná a bude to dlouhé, velkou roli tu hraje opotřebení pneumatik. I drobná změna směru větru může ovlivnit vyvážení vozu, takže se může stát cokoliv. Zítra budeme tlačit a uvidíme, co bude možné dosáhnout.“

Sainz i přes smyk v Q2 postoupil mezi nejlepších 10

Do třetí části kvalifikace se dokázal probojovat i Carlos Sainz navzdory tomu, že ve druhé části kvalifikace měl lehký kontakt s bariérou.

Španěl na výjezdu z poslední zatáčky vyjel koly až do štěrku a roztočil se. Při incidentu si poškodil přední křídlo, dokázal se ale vrátit do boxů a v kvalifikaci pokračovat.

„Kvalifikace nešla tak dobře, jak jsme doufali, ale i po incidentu v poslední zatáčce jsme to dokázali udržet pohromadě a okamžitě pozitivně reagovat,“ řekl Sainz.

„Celkově to pro nás byla náročná kvalifikace, jelikož jsme se až příliš trápili v prvním sektoru a náš celkový čas nestačil na boj o lepší pozice. Věřím ale, že v závodě s tímto nastavením budeme rychlejší než někteří soupeři startující před námi.

„Čeká nás zajímavý závod, ve kterém bude hrát důležitou roli také strategie.“

Doporučujeme

Články odjinud