U Ferrari se Räikkönen simulátoru nevyhne

Kimiho Räikkönena čeká v Maranellu hodně práce v neoblíbeném simulátoru. Ferrari ho do něj posadí, protože to nepřímo vyžadují nová pravidla.
U Ferrari se Räikkönen simulátoru nevyhne

Finský pilot je známý tím, že se vše raději učí přímo na trati. Platí to pro samotné okruhy, jako když jel loni poprvé v Indii, ale také pro nové díly.

Jenomže vývoj monopostů 2014 je tak náročný, že ho Ferrari nemůže ušetřit. "Kimi bude od začátku ledna hodně zaměstnaný v tom divném stroji, který nemám rád, v simulátoru," řekl prezident italské automobilky Luca di Montezemolo.

Prezident Ferrari nemá rád simulátory stejně jako Räikkönen. Vadí mu, že má za továrnou trať, kterou nemůže využívat pro testování, a musí vše přenechat počítačům.

"Je to vtip. Byli jsme donuceni investovat obrovské peníze do tohoto hrozného a umělého stroje, místo toho, aby nám bylo umožněno testovat tady a v Mugellu," dodal.

Další článek: Statistické zajímavosti sezony 2013

2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
2. března | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
2. března | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.