U Ferrari po pátku vládne spokojenost

Rudé vozy udávaly tempo v obou volných trénincích a zdají se být silné v kvalifikačních i závodních simulacích. Leclerc by doma rád zapomněl na výpadek z GP Španělska.
Foto: Getty Images / Eric Alonso
U Ferrari po pátku vládne spokojenost | Foto: Getty Images / Eric Alonso

Charles Leclerc (1./1.)

Miláček domácích diváků by v Monte Carlu rád konečně prolomil smůlu. Dosud se mu ve formuli 1 na trati v Monackém knížectví nepodařilo vidět cíl. Letos by tuto nelichotivou šňůru přerušil, zvláště po tragickém výpadku z prvního místa v GP Španělska.

„Bylo skvělé vidět dnes kolem trati tolik lidí. Zvlášť, když si vezmete, že je teprve pátek. I díky tomu se na další dva dny opravdu těším a doufám, že našim tifosi přineseme dobrý výsledek. Vůz byl konzistentní, odjeli jsme slušný počet kol.

Pořád musíme doladit nastavení, ale celkově to nebylo vůbec zlé. Musíme jen podniknout potřebné kroky, abychom byli optimálně připraveni na sobotu,“ nechal se slyšet Leclerc.

Carlos Sainz (3./2.)

Také španělský závodník je po pátku optimisticky naladěn. Ferrari by se v kvalifikaci mohlo opět ucházet o nejvyšší příčky.

„Máme za sebou povzbuzující den. Splnili jsme svůj program a na trati se nám dařilo. Monako je vždy náročné, ale zároveň vzrušující a zábavné. Kvalifikace bude těsná, ale pokud máme hodnotit dnešek, můžeme být spokojeni.

S každým dalším kolem na trati jsme se zlepšovali. Teď už je to hlavně o detailech a přípravě na kvalifikaci,“ myslí si Sainz.

Další článek: Red Bull takovou ztrátu na Ferrari nečekal