U Ferrari jsou stále tytéž problémy, říká Lauda

Niki Lauda odhalil, v čem tkví problémy Ferrari. Scuderia vypadala z počátku sezóny poměrně dobře, ale s Mercedesem nakonec nebojovala a je stále bez vítězství.
U Ferrari jsou stále tytéž problémy, říká Lauda

Niki Lauda ještě před nedělním závodem popsal v rozhovoru pro Welt am Sonntag fungování Ferrari. V Maranellu se to podle něj od jeho dob v některých oblastech příliš mnoho nezměnilo.

„Lidé ve Ferrari jsou velmi lidští, spontánní a emotivní, pokud jde o problémy,“ řekl Lauda. „Když se daří, jsou uvolněnější a stanou se trochu lenivější. Pro kontinuální úspěch to není dobré. Na druhou stranu – pokud se nedaří, vytváří se nemilosrdný tlak a to vnitřní i vnější. Mají pak tendenci spěchat a hledat rychlá řešení.“

„Místo toho, aby šli krok po kroku a uváženě, tak dělají unáhlená rozhodnutí, která pak musí napravovat. Způsobuje to nejistotu nejen uvnitř ale i vně týmu. Je tam hodně neklidu a zmatku. To pak vede ke kolísání výkonnosti a dokonce až k panice.“

Podle Laudy na tom sice Ferrari není v současné době až tak hrozně, ale také není tam, kde by si Marchionne představoval. Ten v Monze vyjádřil své zklamání z letošní sezóny.

Současná situace se podle Laudy odráží také na Vettelovi, který měl být druhým Schumacherem.

„Vidíme, že jeho týmový kolega Kimi Räikkönen je v poslední době rychlejší,“ pokračuje Lauda. „Pro mě to znamená, že Sebastian slábne. Určitě není v roli, kterou si představoval a kterou od něj očekávalo Ferrari.“

Lauda si myslí, že by Vettel měl být vzorem, důvěřovat Ferrari a podávat dobré výkony. 

Foto: Getty Images / Clive Mason

Diskuze (27) Další článek: Fotogalerie: GP Itálie 2016 – vítězství Rosberga a tifosi
13:38 | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
12:36 | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.
16. října | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00