U Brawnu po kvalifikaci radostí neskáčou

Přiznávají podcenění konkurence.

Brawn GP měl patřit k favoritům dnešní kvalifikace. Vše ale nakonec bylo jinak a jeho fanoušci se mohli jen bezmocně chytat za hlavu. Lídr šampionátu, Jenson Button, vypadl ve druhé části kvalifikace a odstartuje dvanáctý. Rubens Barrichello sice do první desítky postoupil, v samotném závěru kvalifikace však rozbil svůj vůz. V té době se pohyboval na páté pozici. Na jeho voze ale byla potřeba vyměnit převodovka, a tak brazilský závodník vystartuje jako desátý.

"Byla to katastrofální kvalifikace. Ve druhé části kvalifikace jsme konkurenci trochu podcenili a nasadili nejdříve starou sadu pneumatik. Na nové jsme pak nestihli včas získat optimální balanc. Chybělo málo a oba vozy zůstaly ve druhé desítce. Ve třetí části naše výkonnost vzhledem k množství paliva nebyla špatná. Skončilo to ale nešťastně," řekl Ross Brawn.

"Byla to kvalifikace plná zvratů. I přes pouhou desátou pozici zůstávám pozitivně naladěn. Vezmu-li v úvahu vše, co se stalo, cítím, že je to ještě hodně dobrý výsledek. Po druhé části kvalifikace jsem měl problém s vozem. Nejspíše jsem totiž najel na jeden obrubník příliš široce a poškodil jsem spodek vozu. Potřeboval jsem jet naplno, nehledě na poškození. V posledním kole jsem jel opravdu na maximum, bohužel mi ale ulétlo auto a orazítkoval jsem zeď. Je to škoda, ale vůz bychom měli stihnout dát do kupy. Na závod se můžeme těšit," řekl Barrichello.

Pro Jensona Buttona je to v poměrně krátké době podruhé, kdy se nedostal v kvalifikaci do první desítky. Ve Spa byl čtrnáctý, v Singapuru to nebylo o mnoho lepší - obsadil dvanáctou pozici.

"Byla to pro nás frustrující kvalifikace. V první části kvalifikace bylo auto hodně dobré, byl jsem druhý, vypadalo to pozitivně. Malinko jsme se potýkali s nedotáčivostí, proto jsme si trochu pohráli s nastavením. Vůz pak byl bohužel velice složitě ovladatelný při brzdění do zatáček. V sedmé zatáčce jsem zablokoval přední levé kolo, což mě stálo hodně času. S vydřenou drážkou na pneumatice jsem si pak čas nemohl zlepšit. Dvanáctá startovní pozice nám předpovídá, že nás čeká hodně obtížný závod," řekl Jenson Button.

 

Další článek: Hamiltonovi pomohla přestavba šasi

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.