U BMW Sauberu měli největší potíže s teplotou pneumatik

Kubicu navíc po celý víkend trápily technické problémy.

Na tradičním anglickém okruhu v Silverstone se bílým vozům stáje BMW Sauber v kvalifikaci opět příliš nedařilo. Zůstaly před branami třetí části kvalifikace. Robert Kubica, který před dvěma týdny v Istanbulu letos poprvé bodoval, skončil dvanáctý a Nick Heidfeld patnáctý.

Kubica prožívá díky technickým problémům velmi obtížný víkend. "Za tři volné tréninky jsem absolvoval snad jen deset kol bez problémů. To prostě nestačí na to, abychom udělali vše nezbytné, takže mě nepřekvapuje, že nastavení v kvalifikaci moc nefungovalo," shrnul své dojmy Polák, který považuje dvanáctou pozici za maximum, čeho mohl dnes dosáhnout.

Zklamán je i Heidfeld, který očekával víc. "Přivezli jsme nové přední křídlo, ale ostatní týmy zřejmě mají větší inovace," myslí si Němec, podle kterého bude těžké získat v závodě nějaké body, pokud se pojede na suchu, což se však v Silverstone nikdy nedá předem předvídat. "V dalších závodech budeme mít více nových dílů. Budeme nadále pracovat a nevzdáme se," slibuje.

Spokojen není ani šéf týmu Mario Theissen. "Naším cílem je dostat se do top ten," zdůraznil.

Hlavní inženýr Willy Rampf připomněl, že technické problémy tým pronásledují po celý víkend. "Největším problémem bylo dosáhnout v těchto studených podmínkách ideální teploty pneumatik. Ani naše nová aerodynamika moc nefungovala," vysvětlil Rampf.

Další článek: Zatím nemáme jediný problém, říká Vettel

18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
7. května | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.
7. května | Tento víkend se jede také F3. Kvalifikace pátek od 13:55, Závod 1: Sobota od 10:35, Závod 2: Sobota od 16:45, Závod 3: Neděle od 12:05

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00