U Alfy Romeo jsou s testy spokojeni, Räikkönen byl v neděli nejaktivnějším jezdcem

Kimi Räikkönen měl v neděli k dispozici letošní vůz Alfa Romeo na celý den jen pro sebe a naplno toho využil. V závěrečný den předsezónních testů formule 1 v Bahrajnu byl nejaktivnějším jezdcem, když odjel 166 kol.
Foto: Getty Images / Joe Portlock
U Alfy Romeo jsou s testy spokojeni, Räikkönen byl v neděli nejaktivnějším jezdcem | Foto: Getty Images / Joe Portlock

Zatímco v pátek si oba jezdci Alfy Romeo testovací jízdy rozdělili mezi sebe, v sobotu strávil celý den za volantem Antonio Giovinazzi a včera nejstarší pilot startovního pole Kimi Räikkönen.

Spolu s Georgem Russellem z Williamsu jako jediný odjel více než 100 kol a na nejměkčí směsi pneumatik označené C5 zajel čtvrtý nejlepší čas dne. Za nejrychlejším Maxem Verstappenem zaostal o 806 tisícin.

Mistr světa z roku 2007 včera absolvoval stejný program jako v sobotu jeho týmový kolega. Ráno se soustředil na dlouhé jízdy a závodní simulaci, po obědě následovaly kratší úseky zaměřené na výkonnost.

Dohromady za včerejší den najel 166 kol, což je délka téměř tří velkých cen F1.

„Z pohledu odvedené práce to byl pozitivní den. Udělali jsme vše, kvůli čemu jsme sem přijeli, a teď si jen musíme počkat, jak na tom jsme, až se sem za dva týdny vrátíme závodit,“ řekl Räikkönen.

„Časy v testech nic neznamenají a v tuto chvíli nevíme, jak si vedou všechny ostatní týmy. Víme ale, jaké je naše auto a mám pocit, že je lepší než vloni,“ věří Fin.

Nová pohonná jednotka Ferrari představuje oproti té loňské zlepšení, hodnotí Räikkönen

Nová pohonná jednotka Ferrari představuje oproti té loňské zlepšení, hodnotí Räikkönen

„Myslím, že jsme rychlejší, než jsme byli na našem vrcholu na konci roku 2020, ale teprve se ukáže, zda se to projeví v lepší výkonnosti v závodech.“

Alfa Romeo za tři dny testů dokázala odjet 422 kol. S testováním v Bahrajnu je spokojen také technický ředitel Jan Monchaux.

„Byly to bezproblémové testy, ve kterých se nám podařilo zvládnout mnohem více, než jsme si předsevzali. Myslím, že 422 kol za tři dny je pro náš tým nový rekord,“ řekl Monchaux.

„Bylo důležité mít dnes pozitivní výsledky, jelikož podmínky na trati byly zřejmě nejvíce podobné tomu, co zde zažijeme během závodního víkendu. Výsledky jsou uspokojivé, ale nenecháváme se unést. Na začátek sezóny se cítíme být připraveni a zdá se, že jsme připraveni lépe než minulý rok.“

Váš názor Další článek: Vettelovi po předsezónních testech chybí odjet 100 kol
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
22:47 | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00