U Alfy Romeo jsou s testy spokojeni, Räikkönen byl v neděli nejaktivnějším jezdcem

Kimi Räikkönen měl v neděli k dispozici letošní vůz Alfa Romeo na celý den jen pro sebe a naplno toho využil. V závěrečný den předsezónních testů formule 1 v Bahrajnu byl nejaktivnějším jezdcem, když odjel 166 kol.
Foto: Getty Images / Joe Portlock
U Alfy Romeo jsou s testy spokojeni, Räikkönen byl v neděli nejaktivnějším jezdcem | Foto: Getty Images / Joe Portlock

Zatímco v pátek si oba jezdci Alfy Romeo testovací jízdy rozdělili mezi sebe, v sobotu strávil celý den za volantem Antonio Giovinazzi a včera nejstarší pilot startovního pole Kimi Räikkönen.

Spolu s Georgem Russellem z Williamsu jako jediný odjel více než 100 kol a na nejměkčí směsi pneumatik označené C5 zajel čtvrtý nejlepší čas dne. Za nejrychlejším Maxem Verstappenem zaostal o 806 tisícin.

Mistr světa z roku 2007 včera absolvoval stejný program jako v sobotu jeho týmový kolega. Ráno se soustředil na dlouhé jízdy a závodní simulaci, po obědě následovaly kratší úseky zaměřené na výkonnost.

Dohromady za včerejší den najel 166 kol, což je délka téměř tří velkých cen F1.

„Z pohledu odvedené práce to byl pozitivní den. Udělali jsme vše, kvůli čemu jsme sem přijeli, a teď si jen musíme počkat, jak na tom jsme, až se sem za dva týdny vrátíme závodit,“ řekl Räikkönen.

„Časy v testech nic neznamenají a v tuto chvíli nevíme, jak si vedou všechny ostatní týmy. Víme ale, jaké je naše auto a mám pocit, že je lepší než vloni,“ věří Fin.

Nová pohonná jednotka Ferrari představuje oproti té loňské zlepšení, hodnotí Räikkönen

Nová pohonná jednotka Ferrari představuje oproti té loňské zlepšení, hodnotí Räikkönen

„Myslím, že jsme rychlejší, než jsme byli na našem vrcholu na konci roku 2020, ale teprve se ukáže, zda se to projeví v lepší výkonnosti v závodech.“

Alfa Romeo za tři dny testů dokázala odjet 422 kol. S testováním v Bahrajnu je spokojen také technický ředitel Jan Monchaux.

„Byly to bezproblémové testy, ve kterých se nám podařilo zvládnout mnohem více, než jsme si předsevzali. Myslím, že 422 kol za tři dny je pro náš tým nový rekord,“ řekl Monchaux.

„Bylo důležité mít dnes pozitivní výsledky, jelikož podmínky na trati byly zřejmě nejvíce podobné tomu, co zde zažijeme během závodního víkendu. Výsledky jsou uspokojivé, ale nenecháváme se unést. Na začátek sezóny se cítíme být připraveni a zdá se, že jsme připraveni lépe než minulý rok.“

Další článek: Vettelovi po předsezónních testech chybí odjet 100 kol

28. července | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00