Týmy vyslyšely Pirelli, testování pneumatik pro příští rok má zelenou

Strategická skupina a Komise F1 dnes změnily pravidla. Pirelli to umožní testovat pneumatiky pro příští rok.
Týmy vyslyšely Pirelli, testování pneumatik pro příští rok má zelenou

Pirelli pohrozilo, že pokud nebudou změny schváleny do konce dnešního dne, může z F1 odejít. Dodavatele pneumatik tlačí čas, potřebuje začít testovat nové širší pneumatiky pro příští rok.

Podle Motorsport.com Strategická skupina a Komise F1 odpoledne jednomyslně odsouhlasili změnu pravidel. Pirelli tak bude moci provést mimořádné testy.

O zapojení do testů projevilo zájem pět týmů (Mercedes, Ferrari, McLaren, Red Bull a Williams). Podle dřívějších informací proběhnou testy ve dvou fázích:

  • Fáze 1: testy nových směsí – měly by jezdcům umožnit na to „více zatlačit". Pravděpodobně se bude testovat s několik let starými vozy.
  • Fáze 2: testy se širšími pneumatikami (pro rok 2017) – zřejmě s loňskými vozy a upraveným zavěšením.

„Z praktického hlediska jsme na hraně,“ řekl Hembery před několika dny.. „Je před námi pouze šest měsíců na výzkum a implementaci celé věci. A to není snadné. Všechny týmy chtějí perfektní pneumatiky, ale týden po týdnu je to stále méně a méně proveditelné.“ 

„Nechceme, aby naše jméno bylo ohroženo kvůli tomu, že nemáme testy a ani data potřebné k odvedení dobré práce. Už jsme viděli, že když nastanou problémy, tak je to pak naše vina.“

Foto: Pirelli

Další článek: Jsme blízko Ferrari, říká Horner

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10