Týmy už nemíní blokovat změny pneumatik

Ferrari, Lotus a Force India, které blokovaly jakékoliv úpravy pneumatik, už změnily názor a jsou ochotné změny akceptovat.
Týmy už nemíní blokovat změny pneumatik

K nenasazení upravených zadních pneumatik s kevlarem došlo kvůli odporu těchto tří týmů. Po Silverstonu odpor pominul.

"Je to úplně jiná pozice, než jsme měli předtím, protože předtím v tom nebyl element bezpečnosti," řekl zástupce šéfa Force Indie Bob Fernley pro Autosport. "Jakmile se objeví problém s bezpečností, my nebudeme kvůli technice riskovat zdraví lidí."

Za Ferrari hovořil šéf týmu Stefano Domenicali. "Pro mě je důležité jít v před a vyřešit ty problémy, protože je to velmi důležité pro nás všechny."

Ochotu nechat Pirelli provést změny potvrdil i Lotus. "Potřebujeme pracovat s Pirelli a najít řešení. Možná Pirelli potřebuje vyměnit kovový pás za kevlarový, my bychom to podpořili. Bezpečnost je základní starost."

Spolumajitel Force Indie Vidžaj Mallya však dodal, že i když jeho tým změny blokovat nebude, zůstává přesvědčený, že si za problémy můžou týmy samy.

"My nemáme žádné problémy, tak proč bychom měli dělat z cizích problémů naše? Ale samozřejmě nepřipadá v úvahu, aby tento tým byl nezodpovědný jakýmkoliv způsobem a protestoval proti navrhovaným změnám s dopadem na bezpečnost jen proto, aby protestoval, to nepřipadá v úvahu."

"Nicméně pokud věříme, že pár týmů pochopilo pneumatiky lépe a dokážou pneumatiky zvládat lépe, bez ohrožení bezpečnosti, proč bychom měli hlasovat pro změnu?"

Mallya dodal, že pneumatiky nejsou tak nebezpečné, jak se mohlo zdát. "Kromě vozu vzadu a jezdce, kterého může náhlá exploze vpředu vylekat, to z tohoto pohledu opravdu není velký problém s bezpečností."

"Neviděli jsme auta v divokém smyku vyjet mimo a bourat do bariér. Ale Pirelli musí udělat, co udělat musí, a spolupracovat s různými týmy, aby našlo řešení."

Další článek: Pirelli bylo nakázáno vyrobit pneumatiky, které mohou zabíjet

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10