Týmy usilují o přidělení permanentních čísel jezdcům

Formule 1 se nechala inspirovat motocyklovými závody a chystá stálá startovní čísla pro jezdce, která je budou doprovázet po celou kariéru.
Týmy usilují o přidělení permanentních čísel jezdcům

Diváci to znají například z MotoGP, kde jezdci mají svá napevno přidělená čísla, jako Valentino Rossi ikonickou 46. Když jezdec vyhraje šampionát, může, ale nemusí si v další sezóně vzít číslo 1.

A tak to chtějí týmy i ve formuli 1, i když jednička pro mistra by asi byla povinná. Ostatní by měli stále stejná čísla. Podle Autosportu o tom jednají týmy na Strategické skupině, ale zatím se neví, jestli se změna stihne implementovat už příští rok nebo až v sezóně 2015.

Musí se kvůli tomu upravit pravidla, a to nejen novým článkem o číslech, ale i změnami všech ustanovení, která by mohla mít negativní dopady na tento systém. Protože například teď se jezdci řadí na startovní rošt podle čísel, pokud nezajedou žádný čas v kvalifikaci.

Teď se diskutuje o tom, jak budou čísla přidělována, zda si je budou moci vybírat přímo jezdci a jestli bude číslo uvedené i na superlicenci.

Prezident FIA Jean Todt také chtěl už před časem, aby týmy uváděly velká čísla a jména jezdců na vozech, ale to by ubralo prostor sponzorům, takže se setkal s odmítnutím. FIA znovu požádala týmy, aby tuto záležitost zvážily, ale ani teď se nezdá změna pravděpodobná.

Další článek: Montezemolo zakázal Alonsovi psát na Twitteru o Ferrari

15. ledna | Romain Grosjean by mohl letos závodit v IndyCar. Je spojován s týmem Dale Coyne Racing
15. ledna | Zatímco Leclerc je v karanténě, Sainz je v Maranellu. Poprvé usedne do simulátoru Ferrari.
15. ledna | Junioři Red Bullu Jüri Vips a Liam Lawson budou ve formuli 2 jezdit za tým Hitech. Ve formuli 3 pak budou za stejný tým jezdit další junioři Red Bullu Jak Crawford Ajumu Isawa.
14. ledna | Kevin Magnussen se stal otcem, narodila se mu dcera Laura.