Týmy si nemožnost testovat s Pirelli vysvětlily už loni

Asociace týmů formule 1 řešila už v loňské sezóně, jak přistoupit k možnosti testovat v sezóně s Pirelli. Došla k závěru, že ji podle platných pravidel není možné využít.
Týmy si nemožnost testovat s Pirelli vysvětlily už loni

Mimořádný test Mercedesu s Pirelli po závodě v Barceloně pořád hýbe formulí 1 a britský Autosport se dostal ke komunikaci Asociace týmů formule 1 (FOTA) z loňského roku, která se týkala pravě možnosti uskutečnit 1000kilometrový test pneumatik.

Sportovní šéf italského výrobce pneumatik Paul Hembery všem týmům loni napsal: "V rámci naší dohody s FIA je tu možnost pozvat všechny týmy na 1000 kilometrů testování pneumatik. Pokud by o to měl váš tým zájem, prosím dejte nám to najevo, abychom mohli stanovit případné datum testu. My bychom zajistili trať a servisní podporu."

FOTA tento dopis prostudovala a dospěla k závěru, že není možné nabídku využít. E-mailem o tom podala zprávu Pirelli, FIA a všem týmům: "Pirelli má podle současné dohody s FIA nárok nabídnout týmům 1000kilometrový test pneumatik, a to za předpokladu, že se každému týmu dostane rovnocenného přístupu."

"Ale Sportovní pravidla s takovým testem v sezóně nepočítají. Po diskuzi s Charliem (Whitingem) o této záležitosti jsme přišli na dvě možnosti: 1. Všechny týmy budou chtít využít nabídku Pirelli, sdělí se to FIA a ta změní Sportovní pravidla. 2. Test se uskuteční mimo sezónu (a pak se dostává ke slovu dohoda o testech)."

Mercedes sice v Monaku tvrdil, že k testu dostal svolení FIA, ale ta oponovala, že o něm nebyla dostatečně informovaná a souhlasila by s ním jen, pokud by byly pozvány všechny týmy a s vozem by jezdilo Pirelli, a ne Hamilton s Rosbergem.

FIA teď rozhodne, zda bude tuto záležitost řešit její mezinárodní tribunál.

Další článek: Grosjean míní, že Ricciardo brzdil dřív. Lotus chce svého jezdce zklidnit

14:36 | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?
18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon