Týmy se zatím na úsporách nedohodly. Do problému se může vložit EU

Je formule 1 na počátku velké krize? Na jedné straně stojí Strategická skupina, na straně druhé menší týmy a nad tím vším drží Damoklův meč Evropská komise.
Týmy se zatím na úsporách nedohodly. Do problému se může vložit EU

Bernie Ecclestone, Jean Todt a šéfové všech týmů se včera sešli na londýnském letišti Biggin Hill, aby jednali o snižování nákladů ve formuli 1. Na straně jedné stojí Strategická skupina, tvořená Red Bullem, Ferrari, McLarenem, Mercedesem, Lotusem a Williamsem, na straně druhé pak zástupci menších týmů.

Jean Todt nedávno dostal poměrně důrazný dopis od nečlenů Strategické skupiny. Menší týmy se obávají dalšího snižování své konkurenceschopnosti, neboť svými rozpočty nemohou větším týmům konkurovat. Cílem by podle nich měly být rozpočtové stropy.

Do problémů by se navíc mohla vložit Evropská komise. Brusel může celou formuli 1 vyšetřovat z důvodů podezření na porušení evropských zákonů o hospodářské soutěži.

Výsledky včerejší schůzky zatím nejsou známy. Problém se zřejmě nepodařilo vyřešit a vše zůstává otevřené. Podle německých novinářů si malé týmy nechaly dva týdny na rozmyšlenou. Autosport už dříve přinesl informace, že místo výdajového stropu mají úspory zajistit změny technických pravidel, rozdělených do sezón 2015 až 2017.

Cesta k úsporám možná povede přes změnu pravidel

Cesta k úsporám možná povede přes změnu pravidel

 

Další článek: Williamsu se ekonomicky daří

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10