Týmy se zatím na úsporách nedohodly. Do problému se může vložit EU

Je formule 1 na počátku velké krize? Na jedné straně stojí Strategická skupina, na straně druhé menší týmy a nad tím vším drží Damoklův meč Evropská komise.
Týmy se zatím na úsporách nedohodly. Do problému se může vložit EU

Bernie Ecclestone, Jean Todt a šéfové všech týmů se včera sešli na londýnském letišti Biggin Hill, aby jednali o snižování nákladů ve formuli 1. Na straně jedné stojí Strategická skupina, tvořená Red Bullem, Ferrari, McLarenem, Mercedesem, Lotusem a Williamsem, na straně druhé pak zástupci menších týmů.

Jean Todt nedávno dostal poměrně důrazný dopis od nečlenů Strategické skupiny. Menší týmy se obávají dalšího snižování své konkurenceschopnosti, neboť svými rozpočty nemohou větším týmům konkurovat. Cílem by podle nich měly být rozpočtové stropy.

Do problémů by se navíc mohla vložit Evropská komise. Brusel může celou formuli 1 vyšetřovat z důvodů podezření na porušení evropských zákonů o hospodářské soutěži.

Výsledky včerejší schůzky zatím nejsou známy. Problém se zřejmě nepodařilo vyřešit a vše zůstává otevřené. Podle německých novinářů si malé týmy nechaly dva týdny na rozmyšlenou. Autosport už dříve přinesl informace, že místo výdajového stropu mají úspory zajistit změny technických pravidel, rozdělených do sezón 2015 až 2017.

Cesta k úsporám možná povede přes změnu pravidel

Cesta k úsporám možná povede přes změnu pravidel

 

Diskuze (18) Další článek: Williamsu se ekonomicky daří
10:56 | 91. narozeniny dnes slaví Bernie Ecclestone.
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".