Týmy se zatím na návratu tankování nedohodly. Je potřeba udělat více práce, říká šéf Haasu

Prezident FIA Jean Todt nedávno požádal týmy formule 1, aby zvážily návrat tankování od roku 2021.
Týmy se zatím na návratu tankování nedohodly. Je potřeba udělat více práce, říká šéf Haasu | Foto: Getty Images / Vladimir Rys

O návratu tankování, které je ve F1 zakázáno 10 let, se už v minulosti jednalo. Myšlenku podporuje podle průzkumů velká část fanouškovské obce, ale týmy byly proti. Argumentem proti je zejména to, že v dobách tankování se málo předjíždělo.

V úterý se v Ženevě sešli šéfové týmů a techničtí šéfové se zástupci FIA a FOM. Jedním z několika diskusních bodů byl právě návrat tankování v průběhu závodu.

RaceFans cituje šéfa Haasu Guenthera Steinera, podle kterého šéfové týmů „nedospěli k závěru“. „Je třeba udělat více práce, abychom zjistili, zda je to užitečné, nebo ne,“ dodal Steiner. 

Podobně dopadl také další bod jednání – objevují se (opět) hlasy, aby bylo jezdcům umožněno více vzájemně bojovat bez obav o to, že přijde penalizace. 

„Je to jedna z věcí, se kterými plně souhlasíme. Jsme tady, abychom závodili. A to je to, co bychom měli dělat.“

Na otázku RaceFans, zda bylo setkání konstruktivní, Steiner odpověděl: „Myslím, že jsme hodně mluvili o pneumatikách.“

Foto: Getty Images / Vladimir Rys

Další článek: Máme problémy ve středně rychlých zatáčkách, říká Renault

14. srpna | Třicet jedna let od úmrtí Enza Ferrariho: Životní příběh a odkaz nerudného génia z Maranella | odkaz odkaz prostřednictvím @infocz_web
12. srpna | Týmy formule 1 musí během léta na dva týdny uzavřít továrny. Většina týmů si zřejmě vybírá přestávku ode dneška.